HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Tosya'daki Yerel ve Ulusal medya mensupları ile ilçedeki esnaf odası başkanlarına belediyenin projelerini gezdiren ve çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, "Tosya'nın geleceği için birlikte çalışıyoruz. Basın mensuplarımız ve Oda başkanlarımızla birlikte Dayanışma, birlik ve kardeşlik ile ilçemizi kalkındırmaya devam edeceğiz. Tosya’yı birlikte yöneteceğiz" dedi.

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, Başkan yardımcısı Mustafa Mola,MHP Tosya İlçe Başkanı Suat Bazlamaçcı, İHA Tosya muhabiri Sedat Ağacıkoğlu,Açıksöz ve Haber37 gazetesi muhabirleri,ART Televiyonu Serhat Ağacıkoğlu,DHA muhabiri Bünyamin Karacan, Tosya Ziraat Odası Başkanı Kadri Eken,Şoförler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Baş,Marangozlar Odası Başkanı Salim Karabıyıkoğlu,Terziler Odası Başkanı Mehmet Erzayım,Dokumacılar Odası Başkanı Recep Taş,Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Necati Taşcıoğlu,Tabaklar ve Deri Esnaf Odası Başkanı Nurettin Küçüktuzsuz,Kese Kuşak Oda Başkanı Seyfi Bektaş ile birlikte belediyenin projelerini gezdi ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.

‘’ Bölgeye hitap edecek Otogar ve Galericiler sitesi inşaat ediyoruz’’

Başkan Kavaklıgi ve beraberindeki Basın mensupları ile oda başkanları ilk olarak kısa süre önce Tosya Belediyesi tarafından Meslek Yüksek Okulu yanında yapımı devam eden Şehirler arası Otogar Galericiler sitesi ve Trafik Eğitim Parkuru inşaatını ziyaret etti. Burada yapılan çalışmaları anlatan Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, “Bu alan 20 bin metrekare alan üzerine şekilleniyor. 10 adet Otobüs peronu ve 8 yazıhane olacak ayrıca 12 adet asma katlı dükkandan oluşan Oto galericiler işyeri yapılacak. Projenin tamamlanması ile birlikte şehirler arası otogarın bölgeye de hitap etmesi ve çevrede yer alan tüm yerleşim alanlarına yakın olması amaçlanıyor ayrıcailçe turizmine büyük katkı vermesini bekliyoruz’’ dedi.

TOSYA MİLLİ PARKLAR GAVUR DAĞINDA HAYVANLARI KORKUTTU TOSYA MİLLİ PARKLAR GAVUR DAĞINDA HAYVANLARI KORKUTTU

‘’ Tosya için dev yatırım Yüzme Havuzu ‘’

Tosya’nın geleceği olan çocuklar ve gençler için büyük önemi olan projelere imza attıklarını ifade eden Başkan Kavaklıgil, “İlçemize değer katan gençlerimiz için en anlamlı yatırıma imza atıyoruz.Yaklaşık 4,5 milyon TL maliyeti olan 5 kulvarlı yüzme havuzu inşaatımızda sona gelindi. İlçemizin kalkınması için hiçbir çalışmadan geri durmadık durmayacağız” diye konuştu.

‘’ İçme suyu arıtma tesisi ile Tosya’nın suyunda Kireç olayına son vereceğiz’’

Başkan Kavaklıgil ‘’İlçeye yılda 410 bin metreküp içme suyu sağlayacak Kayser yer altı Barajı’na entegre edilecek ve kireç sorununu tamamen ortadan kaldıracak olan İçme Suyu Arıtma Tesisinin inşaatına tüm hızı ile devam ediyor. Söz verdiğimiz gibi kireçten arındırılmış kaliteli içme suyunu bir an önce hem şehir şebekesine dahil etmiş olacağız hem de elektrik giderlerinden kurtulacağız. Tosyalı bayanlarımız kireç tutmuş çaydanlık derdinden kurtulmuş olacak’’dedi.

'' Milletvekili adayı değilim.Bir dönem daha Tosya'ya hizmet edeceğim''

Başkan Kavaklıgil siyasi gündeme dair yaptığı açıklamada '' Son günlerde özellikle sosya medyada şahsımla ilğili olarak önümüzdeki genel seçimlerde milletvekili adayı olduğum yönünde açıklamalar yapılıyor.Buradan sizlerin aracılığı ile açıklamak istiyorum.Ben Milletvekili adayı değilim.Bir döenm daha Tosya'ya hizmet etmek istiyorum.Halkımız seçimlerde tekrar teveccüh gösterirde seçilir isem devam eden projelerimiz tamamlamak ve ilçemize yeni projeler ile hizmet etmek isterim.Biz laf değil hizmet üretiyoruz''dedi.

Tosya için ilçedeki tüm paydaşlar ile birlikte hareket ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, “Ulusal ve Yerel Basın mensuplarımız, STK’larımız, muhtarlarımız, oda başkanlarımız, meclis üyelerimiz ve siyasi partilerimiz gibi tüm paydaşlarımız ile el birliği yaparak ilçemizin geleceği için çalışıyoruz. Dayanışma, birlik ve kardeşlik ile ilçemizi kalkındırmaya devam edeceğiz. Tosya’yı birlikte yönetmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.