HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçe Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil Devlet Su İşleri 23. Bölge Müdürü Yasin Devrim’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak ilçede yapımı devam eden, projelerle ilgili görüşme yaptı.

Başkan Volkan Kavaklıgil ziyaret sonrası yaptığı açıklamada ‘’Tosya ilçesinde devam eden Yer altı Barajları, göletler, sulama kanallarından birçok DSİ yatırımlarını ela alarak istişare ettik. Özellikle bir buçuk sene uğraş vererek yapımını geçen sene başlattığımız şehrimizin ortasından geçen Kuru Çay’ımızın ıslahının büyük bir bölümünü tamamlatmıştık. Değerli Bölge Müdürümüzle istişaremiz neticesinde kalan kısmının da ıslah edilmesi adına ihale onayı için gerekli girişimleri sağladık. İnşallah en kısa zamanda ihalesi tamamlanarak yapımına başlanacak olan Kuru Çay ıslahımızın 2. Etabının şehrimize hayırlı olmasını diliyor, şehrimizin 60 yıllık kötü görüntüden kurtulmasına vesile olmaktan duyduğum mutluluğu sizlerle paylaşmak istiyorum.Bir önceki Bölge Müdürümüz Sayın İbrahim Yaroğlu Beyefendiye ve hali hazırda bölge müdürlüğümüzü yapan Sayın Yasin Devrim Beyefendiye ilgi, alaka ve şehrimize kattıkları birçok eser için şükranlarımı sunuyorum’’dedi.

Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil'in Devlet Su İşleri Bölge müdürüne yaptığı ziyaretle son günlerde sosyal meday üzerinden yapılan tartışmayada son noktayı koymuş oldu.Bilindiği gibi yaklaşık bir haftadır Hocaimat mahallesi muhtarı ile Ak Parti Tosya İlçe Başkan yardımcısı arasında yaşanan Kuru çay ıslahı tartışması ilçe gündemini meşgul etmişti.

Editör: TE Bilisim