Tosya’da çıkan yangında çok sayıda Arı Kovanı ve Ev yandı

Yangın söndüren vatandaşlara arılar saldırdı


buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu´nun Tosya ilçe merkezine 25.km uzaklıkta yer alan Kayaönü köyünde gece saatlerinde yangın çıktı

Edinilen bilgilere göre Kayanü köyünde Mehmet Çiftçi’ye ait ahşap binada ve arı kovanlarının bulunduğu alanda yangın meydana geldi. Yangına ilk önce köylüler müdahale etti.Köy merkezinde bulunan 3 adet yangın söndürme tankerleri ile yangına müdahale eden köylülere Tosya Belediyesi İtfaiye ekipleri 2 adet yangın söndürme aracı ve ekip ile yardımcı oldu. Yangın çevre binalara sıçramadan yapılan başarılı çalışma ile söndürüldü. Köy Muhtarı Galip Ulusoğlu yangın sonrası yaptığı açıklamada’’ Eğer köyümüzde bu su tankerleri olmamış olsa idi itfaiye ekipleri gelene kadar bu yangın çevre binalara da yayılırdı. Yangın bir anda etrafa yayılıyor. Kimse ferdi olarak yangına müdahale ederek bir şey yapamaz. Yangın söndürme ekip ve imkan meselesi eğer bu tankerler olmasa bizler bir şey yapamazdık’’ dedi.

Yangın söndürme çalışmalarında arılık olarak bilinen alanda ter alan çok sayıda arı kovanı yandı. Söndürme çalışmasına katılan vatandaşlar hem yangın ile hem de kovanlardan çıkan arıların saldırısı ile mücadele etti.

Yangın sonrası Tosya Jandarma ve İtfaiye ekipleri yangının çıkış nedeni ile ilgili soruşturma başlattı.  

(SDA-

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2018, 23:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa  karaman
Mustafa karaman - 2 yıl Önce

Gecmis olsun Allah beterinden saklasın

Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

Niye bu kadar çoğaldı köy yangınları ??

SIRADAKİ HABER