TOSYA YAYLA EVLERİ YANDI (GÖRÜNTÜLÜ HABER)


buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu'da yaylada çıkan yangında 6 yayla evi tamamen yanarak kül oldu.

Yangın Tosya ilçesi Ortalıca Köyü’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Ortalıca Köyü yaylasında bulunan bir yayla evinde henüz bilinmeyen bir sebeple yangın çıktı. Yangın rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyerek diğer yayla evlerine de sıçradı. Yangına ilk olarak Tosya Orman Işletme  itfaiye ekipleri müdahale etti. İlerleyen saatlerde yangına Tosya belediyesine ve çevre ilçe beledieye İtfaiye ekipleri yangına mudahale etti. Yaklaşık  5 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alınan yangında ilk belirlemelere göre 6 yayla evi yanarak kullanılamaz hale geldi.

Yangın alanına ilk önce  Tosya Orman İşletme Müdürü ve işletme şefleri intikal ederek söndürme çalışmalarını yerinde takip ettiler.

Meydana gelen yangında

Arif B.(Ortalıca-1961)
İsa R.(Tosya 1968)
Musa T.(Tosya-1967)
Hasan A. (Karaköy-1943)
Murat C. (Tosya-1977)
Mustafa A.(Karaköy-1952)

isimli şahıslara ait 6 adet ahşap ev bilinmeyen bir nedenle tamamen yanarak kullanılamaz hale gelmiştir.Meydana gelen olayda Arif B. (Ortalıca - 1961) isimli şahsın 1 adet buzağısı yanarak telef olmuştur.Herhangi bir can kaybı ve yaralanan şahıs bulunmamaktadır.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2020, 20:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
H.... B....
H.... B.... - 13 ay Önce

Haberlerinize daha fazla resim koysaniz. 2 foto koymussunuz ikiside ayni.

Serdal çalışkan
Serdal çalışkan - 13 ay Önce

Ortalica köyü değil Karaköy köyü yaylası

Tosyalı. Gurbtetci,
Tosyalı. Gurbtetci, - 13 ay Önce

Çok geşmiş olsun, Allah beterinden esirgesin,
Yaa; Sahiden Tosya orman işletmesi, Yangın sondörmek için neden Helekopterli arazöz almıyorki, nereye gidiyor bu paralar, merak ettim doğrusu, Başarılar dilerim.

SIRADAKİ HABER