TOSYA ORGANİZE SANAYİ YANGIN GECESİ YAŞANANLAR

banner315

banner322

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesi Organize sanayi bölgesinde ahşap kapı üretiminde faaliyet gösteren bir fabrikada meydana gelen yangın söndürme çalışmalarında ve sonrasında yaşananlar yapılan açıklamalar ilçe gündemine damga vurdu.

Özellikle yangın gecesi CHP Tosya ilçe başkanı Tuğçe Sayan Kefeli ile Tosya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Tabakoğlu’nun canlı yayında yaptıkları ilginç açıklamalar damga vurdu.

CHP Tosya İlçe başkanı canlı yayında ve sonrasında sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda yangının söndürülme çalışmalarında yetersiz kalmakla suçladığı yetkilileri ve kurumları suçlayarak ‘’Bu Tosya’nın Ayıbı Olsun ‘’ dedi. Sonrasında Tosya Belediyesi Kültür Müdürünün yaptığı açıklama ile ilgili olarak ‘’ Müdür bey bizler padişahlık olarak yönetilmeyi 100 yıl önce bıraktık sen herkes adına konuşma yetkisini kimden alıyorsun’’ diyerek eleştirdi.  

Tosya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Tabakoğlu haber sitemize yaptığı açıklamada ‘’ Üzücü yangın olayının yaşandığı o günün ilk saatlerinden itibaren başta Tosya Belediyesi İtfaiye ekipleri olmak üzere Tosya Kaymakamlığı ve Tosya Orman İşletme Müdürlüğü Yangın söndürme ekipleri gece yarılarına kadar hatta sabaha kadar söndürme ve soğutma çalışması yaptı. O gece yapılan talihsiz açıklamalarla yapılan haksız eleştirilerle emekçi kardeşlerimizin yaptığı çalışmalar göz ardı edildi. Ben o gece canlı yayında kurum çalışanlarının emeğine karşı yapılan haksız eleştirilere cevap verdim. Yoksa ben sadece çalıştığım kurum olarak Tosya Belediyesini temsil etmekteyim. Ben eski bir itfaiye çalışanı olarak yangın hakkında detaylı ve teknik bilgiye sahip bir kişi olarak açıklamada bulundum. Bilmediğim bir konuda gereksiz açıklamalarda bulunmadım. Hariçten gazel okumak hatasına düşmek talihsizliğini yaşamak istemem tabii. Tekrardan sizler aracılığı ile Yangın felaketini yaşayan firmamıza geçmiş olsun dileklerimi iletirken söndürme çalışmalarında fedakârca çalışan tüm kurum çalışanlarından da Allah Razı Olsun diyorum’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2023, 01:10

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tosyalı
Tosyalı - 2 ay Önce

Burada tek suçlu hiçbir açıklamasını duymadığımız, ruh halini görüp bilmediğimiz ekmek teknesi yanıp kül olan fabrika sahibi galiba. Zira konuşma yapan OSB Müdürü haklı, iktidar haklı, muhalefet haklı, görev alanı olmadığı halde müthiş yetkilerle donatılmış olarak demeç veren eskinin itfaiye eri şimdinin Kültür Müdürü daha da haklı.
Allah fabrika sahibinin ve yanında çalışıp evine ekmek götüren işçi kardeşlerimizin yardımcısı olsun. İnşAllah yaraları bir an önce sarılır.

Nail Kurtcuoglu
Nail Kurtcuoglu - 2 ay Önce

Bu açıklamalar çalışanlarla işcilerle emekcilerle alâsı yok,onlar herzaman baştacımız.fakat önce ASB nin böyle afatlara karşı önlem alması lazım müdür bey iline gelince büyük organize işine gelmeyince 3-5 kişinin küçük bir organizesi oluyor.myle yerlerde belediye & OSB işbirliği yapması lazım hatta ve hatta kaymakamlık da dahil olması lazım o bölgeye 24 saat itfaiye ve ambulans nöbet şeklinde görev alması lazım,Karadeniz otoyolunda devamlı kazalar oluyor,yangın kurtarma ekipmanları hazır beklemesi lazım...

Hamza Büyükzileli
Hamza Büyükzileli - 2 ay Önce

İtfaiye sadece Yukarı Marangoz sanayinde olmamalı , Organize Sanayine yakın bölgede de olmalı ikiye ayrılmalı.Tosya artık sadece yukarı mahalleden ibaret değil.Büyük çoğunluk artık aşağı mahalle yol tarafında.İtfaiyeyi ikiye ayırın.
Siyaset mi? Şener Şen'in Değirmen filmini her sene bir defa izlerim.Türkiye özelinde Tosya siyaset ve bürokrasisinin kaderi bu filmde gizli.

Hüseyin Akçaoğlu
Hüseyin Akçaoğlu - 2 ay Önce

Fabrika yanmış.. Sahibinin sesi çıkmıyor. Yangını zamanında söndürmeyen belediye yetkilisi eleştirenleri suçluyor.. Tuğçe hanımı tanımıyorum ama yürekli davranışından dolayı tebrik ediyorum.. Çalışan emekçilere ve işverene geçmiş olsun..

Ergin Yiğit
Ergin Yiğit - 2 ay Önce

Organizede itfaiye olmasını geçtim, yerel itfaiye , kimyasal bir yangına su sıkmaya çalışıyor.Çocuk bile bilir,suyun içimdeki oksijenin 1000 dereceye varan sıcaklıkta ayrışıp, ortaya çıkan oksijenin yangını daha da büyüteceğini.Tabii kafa bilimsel olarak çalışmaya yatkın olmayınca , suçu ona buna atarsın. İtfaiyedeki çalışanlar gerçekten de her türlü olay için eğitiliyor mu , yoksa ''dostlar alışverişte görsün '' anlayışıyla devam mı ediliyor ?

Yaşar Türker
Yaşar Türker - 1 ay Önce

Esas tartışılacak konu;
ilçemizde iyi yetişmiş,donanımlı insanlar neden durmuyor,kaçıyor.
Neden yıllardır aynı kişiler görev başında?Neden başka kişiler gelmiyor?
Gelemiyor?
Bir avuç kişiye değil de,tarafsızca bütün halka hizmet edecek kişiler neden ortaya çıkmıyor?
Çünkü bu kişiler kasaba siyasetçilerin de, oradaki egemenlerin de işlerine gelmiyor.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307