Tosya Kilkuyu Köyünde Yangında 3 Ev 6 Ahır Yandı 1 Eşek Yanarak Telef Oldu

Tosya Kilkuyu Köyünde Yangında 3 Av 6 Ahır Yandı 1 Eşek Yanarak Telef Oldu


buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KAMERA: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesinde elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangında 3 ev ve 6 Ahır kullanılamaz hale geldi. Yangında ahırda bulunan bir eşek yanarak telef oldu.

Edinilen bilgiye göre, Tosya ilçesine bağlı Kilkuyu köyünde Hüseyin Baloğlu’na ait evde elektrik kontağından çıktığı tahmine edilen yangın başladı. Kısa sürede büyüyen yangın, tüm evi kapladı. Diğer evlere de sıçrayan yangına Tosya Belediyesi İtfaiye ekipleri, Tosya Orman İşletme Müdürlüğüne ait arazözler müdahale etti. Vatandaşlarında yardımıyla uzun uğraşlar sonunda kontrol altına alınan yangında Hüseyin Baloğlu’na, Mehmet Uysal’a ve Bilal Uysal’a ait evler ile altı ahır, tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi. Ayrıca yangında 5’i sivil vatandaş olmak üzere 3 itfaiye görevlisi de dumandan etkilenerek tedavi altına alındı. Yangın ile ilgili soğutma çalışmaları devam ediyor.

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin kısa sürede yangın alanına gelerek söndürme çalışmalarını yerinde takip etti. Vatandaşlardan detaylı bilgi alan Başkan Şahin gazetecilere yaptığı açıklamada '' Yangın söndürme çalışmasına Tosya Belediyesi İtfaiye ekipleri köy yolunu uzak olmasına rağmen kısa sürede 4 itfaiye söndürme aracı ve 1 su tankeri ile intikal etti. Yangın şu an kontol altında. Yangında 3 Ev ve 6 Ahır tamamen yandı. Belediye olarak vatandaşlarımızı mağdur etmeyerek gerekli yardımlarda bulunaçağız''dedi.

( SDA-

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2018, 23:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yılmaz sevindik.
Yılmaz sevindik. - 2 yıl Önce

Gördüğüm kadariyla köylerde yangın söndürme için bir tesisat yokluğu mevcut. Yapılması zor deyil. Itfaiye ekipleri yangın yerine gelene kadar köylü müdahalede bulunmali eğer yangın söndürme vanaları ve yeterli hortumları olsa neden olmasin
Köy heyetleri bu konuyu gundemde tutup bu hizmeti derhal köylere kandırmalılar. Saygılar. Geçmiş olsun.

Halil Yaşar
Halil Yaşar - 2 yıl Önce

Geçmiş olsun dostlarım Allah’a şükürler olsun ki can kaybımız yok çok şükür Allah tez zamanda şifa versin dumandan etkilenen dostlara başta baloğlu ailesine büyük geçmiş olsun

Nihat sazdagı
Nihat sazdagı - 2 yıl Önce

Madurlara Allahdan sabırlar dilerim tüm görevlilere ve yardımda bulunan komşularada tşk

Geçmiş olsun
Geçmiş olsun - 2 yıl Önce

Geçmiş olsun

Hüseyin TEMEL
Hüseyin TEMEL - 2 yıl Önce

Çok geçmiş olsun .

Musta Yaşar
Musta Yaşar - 2 yıl Önce

Çok geçmiş olsun

ALİ SEVEN
ALİ SEVEN - 2 yıl Önce

Geçmiş olsun

Adem ergul
Adem ergul - 2 yıl Önce

Allah yardımcıları olsun geçmiş olsun kardeşler

Allah yardımcıları olsun geçmiş olsun kardeşler


SIRADAKİ HABER