Tosya İtfaiye Aracı Yangın Çıkan Özboyu Köyünde Mahsur Kaldı

Tosya ilçesine bağlı Özboyu Köyü’nde dün gece yıldırım düşmesi sonucu yanan 3 samanlığı söndürmeye giden Tosya Belediyesi İtfaiye Aracı yanan samanlıklarının bulunduğu yerde mahsur kaldı.

Tosya İtfaiye Aracı  Yangın Çıkan Özboyu Köyünde Mahsur Kaldı
banner271

buraya tıklayınız

 Yolun dar ve toprak yol olması  gece yağan yağmurun etkisi ile adeta çamur pistine dönen yolda mahsur kalan İtfaiye aracı dün gece yangının söndürülmesinden sonra köylülerinde yardımı ile saatlerce yoldan çıkarılmaya çalışıldı. Gece geç vakit olması nedeni ile sabah saatlerine bırakılan kurtarma  işlemi sabahın erken saatlerinde başlanarak  devam etti.

Kato ve kepçelerin yanı sıra kum ve çakıllarda köye götürülerek İtfaiye Aracının geçtiği yollara dökülerek çamurdan kurtulmasına karşı saatlerce çalışıldı.

Yardımcı kurtarma araçlarının yardımı ile köyde mahsur kalan İtfaiye aracı geçte olsa yoğun bir kurtarma çalışması sonucunda mahsur kaldığı yerden kurtarılarak çıkarıldı.

Kato ve kepçeler yolları düzleyerek ve kum serperek İtfaiye aracına geçiş yolu açması ile birlikte Tosya İtfaiyesi Aracı  Tosya’ya gelmek üzere köyden ayrıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER