Tosya İlçe Jandarmadan Dolandırıcılara Operasyon


buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde jandarmanın ismini kullanarak dolandırıcılık yapan dolandırıcılar, jandarma ekiplerinin yaptığı operasyonla yakalandı.

Tosya ilçesinde jandarmanın ismini kullanarak dolandırıcılık yapıldığı ihbarının alınması üzerine, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde; 38 suçtan kaydı bulunan ve cezaevi izinlisi olan (M.A) ile arkadaşı (A.A)’nın, Çorum İl merkezinde ve Osmancık İlçesinde de (1) vatandaşı, Kastamonu İli Tosya İlçesinde (1) vatandaşı dolandırdıkları ayrıca tespit edildi.

Dolandırıcıların özellikle yaşlı ve yalnız yaşayan insanları önce telefonla aradıkları ve “Bir soruşturmayla ilgili olarak size güven timlerimizi gönderiyoruz” dedikleri, daha sonra mağdurların evine gelen iki kişinin kendilerini “Jandarma Personeli” olarak tanıttıkları ve bir soruşturma kapsamında para ve ziynet eşyalarının kendilerine teslim edilmesini, soruşturma bitiminde iade edileceğini beyan ederek vatandaşları dolandırdıkları tespit edildi.

(M.A) ve (A.A) isimli şahıslar Kastamonu İl J.K.lığı ekiplerince yapılan çalışma ve sıcak takip neticesinde ticari taksi ile İstanbul İline giderken üzerlerindeki 23.685 TL. para ile yakalandı.

 Şahıslar, olay ile ilgili tahkikatın tamamlanmasına müteakip adli makamlara sevk edildi.

Jandarmadan yapılan açıklamada; “Vatandaşlarımızın kendilerinden para, ziynet, hayvan vb. talep edenlerin kamu görevlisi olamayacağını bilmeleri ve dolandırıcılığa karşı dikkatli olmalarını rica ederim. Can ve mal güvenliği ile kamu düzeninin devamlılığının sağlanmasına yönelik faaliyetlere kararlılıkla devam edileceğini bildiririz” denildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2020, 20:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER