Tosya'da Uyuşturucuda Sıkıyönetim '' İki Ayrı Operasyonda Çok Sayıda Gözaltı''

banner294

Tosya'da Uyuşturucuda Sıkıyönetim '' İki Ayrı Operasyonda Çok Sayıda Gözaltı''

buraya tıklayınız

Kastamonu´nun Tosya ilçesinde Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma güçleri tarafından uyuşturucu madde imal ve ticaretinin engellenmesine yönelik çalışma sonucu düzenlenen 2 ayrı operasyonda çok sayıda şüpheli yakalandı.

Edinilen bilgiye göre uzun süredir teknik ve fiziki takibi devam eden şüpheli yerlere Cumhuriyet savcılığının talimatları doğrultusunda emniyet ve Jandarma güçleri tarafından operasyon gerçekleşti. Son bir hafta içinde yapılan iki ayrı operasyonda çok sayıda şüpheli yakalanarak ifadeleri alınmak üzere savcılığa sevk edildi.

Uyuşturucu madde imal ve ticareti yaparak vatandaşlarımızı zehirleyen ve bu yolla haksız kazanç elde eden şahıslara yönelik operasyonların devam edileceği öğrenilir iken uzmanlar özellikle aileleri kimyasal uyuşturucular konusunda uyararak çocuklarına sahip çıkılmasını istediler. Benim çocuğum yapmaz gözü ile bakılmaması gerektiği ve çocuklarını bu konuda uyarılarda bulunularak bilgilendirilmelidir.

Tosya Cumhuriyet Başsavcılığının talimat ve kontrolünde uyuşturucu fiziki ve teknik takibine devam eden ekipler uyuşturucu satıcılarına geçit vermiyor. Tosya ilçesi Uyuşturucu konusunda alınan asayiş tedbirleri ve teknik takibi ile sıkıyönetime geçti.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 7 ay Önce

Teknik ve fiziki takipten, istihbari çalışmalardan asla vazgeçilmemelidir. Esrar, hap, metamfetamin, eroin, kokain gibi uyuşturucu maddelerin ticaretini, dağıtımını yapanlara ve gayri meşru işlerle uğraşanlara asla müsade edilmemelidir. Bu zehir tacirleri sürekli olarak izlenmeliler, kontrol ve denetimler daha da çok artırılmalıdır. Uyuşturucu madde kullanıcılarından da daha sık bilgi alınmalı, kimlerden satın aldıkları öğrenilmelidir. İlçemiz halkı da emniyet ve jandarma güçlerine istihbari olarak yardım ve destekte bulunmalıdır, bildiklerini, gördüklerini, duyduklarını anlatmalıdırlar. Herkes üzerine düşen görevi fazlasıyla yapmasıyla ilçede uyuşturucu madde sorunu kökten halledilmiş olacaktır. Böylece uyuşturucu madde ilçeye asla giremeyecek, eğer geçer ise transit geçebilecektir. Transit geçenleri de yetkili üst makamlar zaten takip edecek ve gereğini yapacaktır. Başarılı bu operasyondan dolayı Jandarma ve Emniyet mensuplarımızı kutluyorum, teşekkür ediyorum, başarılar diliyorum. Sağolsunlar, varolsunlar.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307