TOSYA'DA OKULLARIN AÇILMASI İLE ÖĞRENCİLERİN SOKAK KÖPEKLERİ KABUSU

banner294

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde okulların açılması sonrası başıboş gezen onlarca köpekler, öğrencilerin ve vatandaşların korkulu rüyası haline geldi.

Tosya ilçe merkezindeki cadde ve sokaklarda gezen onlarca başıboş köpek, özellikle okula gitmek için evlerinden çıkan çocuklar ve çarşıda dolaşan vatandaşların korkulu rüyası haline geldi.

Okul zamanı, bazı aileler korkudan çocuklarını kendileri okula götürürken, imkanları olmayanlar ise her gün köpek korkusuyla tek başlarına gidip geliyorlar. Önlem alınmasını isteyen vatandaşlar, “Yarın bir çocuğumuzu köpek ısırdıktan sonra mı önlem alacaklar? Uzun bir süredir ilçe merkezi ve mahallerinde olmak üzere birçok cadde ve sokakta dolaşan onlarca köpek var. Hepsi de sürü halinde geziyorlar. Özellikle sabahın erken saatlerinde okula giden çocuklarımız için büyük bir tehlike arz ediyorlar. Çocuklar korktuğu için tek başlarına okula gönderemiyoruz. Biz onları götürüp getiriyoruz. İmkânları olmayan ailelerin çocukları ise, her gün bu korkuyu yaşıyorlar. Bırakın çocukları, yetişkinler bile korkuyor. Birden bir sürü köpek aniden önünüze çıkıyor. En çok da kadınlar ile çocuklar korkuyor. Bu başıboş köpekler adeta korkulu rüyamız oldu. Bizler dahi çocuklarımızı okula götürüp getirirken zor anlar yaşıyoruz. Bu köpeklerin kuduz olup olmadığı ise bilinmiyor. Defalarca vatandaşların başvurularına rağmen yetkililerin bu konuda herhangi bir önlem almamış olması düşündürücü. Geç olmadan önce yetkililerin bir an evvel bu başıboş köpekleri toplayıp hayvan barınağına götürmesi gerekir” diye konuştu.

Pınarbaşı Mahallesinde Gereken Tedbirler Bir An Önce Alınmalı

İlçe genelinde sürüler halinde dolaşan başıboş köpekler için bir an önce gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini belirten vatandaşlar www.tosyahaberleri.com haber sitemize yaptıkları açıklamalarda; "İlçe genelinde başıboş dolaşan köpek sayısı her geçen gün artmakta. Hergün tarafımıza onlarca şikayet geliyor. Vatandaşlar, belediye yetkililerine sözlü ve yazılı şikayette bulundukları halde yetkililerin hiç bir işlem yapmamasından şikayetçi. Özellikle İPınarbaşı Mahallesinde bir çok vatandaşımız sürü halinde dolaşan köpeklerden bıkmış durumda Vatandaşlarımızın yaşamış oldukları sıkıntının ciddiyetinin bir an önce idrak edilmesi gerek.İnsanlar kendi kapılarının önünde yürüyemez oldu. Sorunun çözümüne yönelik neden olumlu bir adım atılmıyor. Yetkililerin bulundukları makamlar sorun üretme değil sorun çözme makamıdır. Vatandaşların istek ve şikayetlerini nereye kadar görmezden geleceksiniz" diye konuştular

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2021, 14:02

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
İhtiyar Ahmet
İhtiyar Ahmet - 12 ay Önce

Köpek sevenlerle köpek sevmeyenlerin fikir ve düşünce ayrılığından kaynaklanan durumlar yaşanıyor malesef. Çocukların ve yaşlıların çok dikkat etmesi gerekir.

Hüsamettin
Hüsamettin - 12 ay Önce

Volkan bey seçim öncesi sozvermisti bizde açıkçası ümitlenmistik.
Yazık yine kandirildik, yine inandık.
Ha birde şu var millet tepki gösterince bunlar toplayıp üç oluklara atiyor. Aç susuz perişan oluyorlar orada .
Ya neyse yıllardır aynı muhabbet. Kısaca
Kınıyorum

ERSAN KÖLE
ERSAN KÖLE - 12 ay Önce

SOKAK KÖPEKLERİNİN BU DURUMU AYNI ŞEKİLDE OSMANLI CADDESİNDE DE FAZLASIYLA MEVCUTTUR İNSANLAR YÜRÜYÜŞ BİLE YAPAMIYORLAR BU KONUDA BELEDİYE ÇARESİZMİ?

tosyali
tosyali - 12 ay Önce

su hayvanlari rahat birakin artik.yiyecek su vermeyip ustune ac susuz sokak koselerinde bakimsiz yasamalarina bile katlanamiyorsunuz.hicbir hsyvan ac susuz kalmazsa saldirmaz.once bi karinlarini doyurmayi deneyin.toprak doga sadece insanlara ait degildir.Allahin emaneti olan tum hayvanlara boyle kotu bakarsaniz.gunah islemis olursunuz

pınarbaşı
pınarbaşı - 12 ay Önce

kopek kedi hicbir hayvan farketmez.her canliyi Allah yaratip insanlara emanet etmistir.biraz vicdanli olup tum hayvanlara iyi bakin

SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298