Tosya'da İşçiler Hak Arayışında


buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu’nun Tosya İlçesi Organize Sanayi bölgesinde bir fabrikada çalışmakta olan yaklaşık 50 işci mağdur durumda oldukları için hak arayışına girdiler.

Tosya Organize Sanayi bölgesinde faliyet gösteren işciler  işverenlerini maaşlarını vermediklerini ve işyerinden kaçtıklarını iddia ettiler. Haklarını aramak adına Osmanlı parkında çözüm arayan işciler kameramıza şunları dile getirdiler “Bir kaç gün önce işveren tarafından izine ayrıldıklarını ve kendilerine izin dönüşünü haber vereceklerini söylediler ama hafta sonu Fabrikadaki malzemeleri  bir hırsız gibi akşam üzeri  alıp kaçtılar , Bir buçuk aylık maaşlarımız var aylarca biriken mesai ücretlerimiz var bugün burada Osmanlı parkında haklarımızı aramak sesimizi duyurmak için toplandık yetkililer gelsinler yardımcı olsunlar  ” dediler.

İşcilerin bulunduğu alana gelen polisler aralarından üç kişinin sorunlarını dile getirmek adına Tosya Kaymakamının yanına gitmesi gerektiğini söylemesi üzerine giden üç işcinin ardından tüm işciler Kaymakamlık binası önüne gittiler. Tosya Kaymakamlık binası önünde toplanan  işciler  mağduriyetlerinin giderilmesini  beklerken Kaymakam ile görüşen işcilerden bir tanesi  ” Kaymakam bey ile görüştük kendisi bizi çarşı merkezde bulunan Avukata gitmemizi önerdi ” demesi üzerine  işciler  avukat  yanına gitmek üzere yola koyuldular.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2020, 21:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 9 ay Önce

desteklerinden ötürü sn serhat beye teşekkür ederiz gönül isterdiki daha fazla basın mensubu ile sesimizi daha çok duyurmak ve yetkililerden en azından yanımızda olarak destek olmalarını ama malesef sesimizi fazla duyan olmadı sadece yönlendirme yolu gösterildi

Alo
Alo - 9 ay Önce

Av hanım bu işi çözer inşAllah kimse mağdur edilmez inşAllah

Ferdi Orhan
Ferdi Orhan - 9 ay Önce

İşveren olmakta zor, çalışan işçi olmakta zor. Herkes haklı. Nasıl bir iş ve çalışma sistemimiz var anlamış değilim. Asgari ücret kısa çalışma ödeneği kadar geliri olan ve muhtemelen başkaca bir geliri olmayan bu çalışanlara işverenin yaptığı ayıp. Arabulucu avukat, işçilerin hakettiği ücretlerini ve ödeneklerini, işverenin üzerinde birşeyler bulurda tahsil ediverir inşAllah.

Tt
Tt - 9 ay Önce

Devlet bu kadar milletin yanında ışte.

SIRADAKİ HABER