Tosya'da İnternet Üzerinden İlginç Köpek Dolandırıcılığı

(ÖZEL HABER) Tosya’da İnternet Üzerinden Köpek Dolandırıcılığı

banner266

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesinde meydana gelen İnternet dolandırıcılığı 13 yaşındaki çocuğu hastanelik etti.

Edinilen bilgilere göre İstanbul’da Avcılar semtinde ailesi ile ikamet eden Ege O. (13) isimli çocuk, tatil hazırlığı yaparken çok sevdiği 1,5 yaşındaki Pet Pasaportlu olan Meksika menşeili Chihua köpeğinin bakımını üstlenebileceği yer ve kişi arayışına girdi. İddialara göre Ege.O isimli çocuk sosyal paylaşım sitesinde ismini bilmediği ve abi olarak hitap ettiği, Kastamonu Tosya ilçesinde ikamet etmekte olan bir şahıs ile yazışmaya başladı. Kim olduğunu bilmediği bu şahıs, Ege O.’ya gideceği tatil süresince Chihua cinsi köpeğin bakımını üstlenebileceğini söyledi. Kendinin hayvansever olduğunu ve köpekleri çok sevdiğini söyleyen Tosya ilçesindeki bu şahısın samimiyetine inanan Ege O., köpeğini Tosya ilçesine nasıl gönderebileceğini sordu. Abi olarak hitap ettiği şahıs, köpeği kafesi, eşyaları ve bakımı için bir miktar da para ile Karadeniz güzergahına gelen herhangi bir otobüse verebileceğini söyledi. Kendisinin Tosya D-100 güzergahı üzerinde buluna Park tesisinden otobüsten köpeği teslim alabileceğini ifade etmiş.

İstanbul Avcılar semtinde evinden çıkan Ege O. ve annesi Chihua cinsi köpeği ile Esenler otogarına giderek Karadeniz tarafına giden otobüse köpeği teslim ederek otobüs muavine Köpeği Tosya ilçesi yakınlarında park tesislerinden bir kişinin alacağı söylediler. Akşam 19:00 sıralarında İstanbul Esenlerden hareket eden otobüs, gece 02.00 civarında Tosya Park tesislerinde mola verdiği sırada tesiste bekleyen şahıs, köpeği görevlilerden teslim aldı.

Olaydan bir hafta sonra tatilden dönen Ege O. isimli çocuk, köpeği teslim ettiği Tosyalı şahsa telefon ile arayarak ulaşmaya çalıştı. Fakat defalarca aramasına karşılık daha ismini bile bilmediği, samimiyetine güvendiği, abi olarak hitap ettiği Tosyalı şahsa ulaşamadı.

İnternet üzerinden kendisinin dolandırıldığını anlayan çocuk, köpeğini kaybetmenin verdiği üzüntüsünden dolayı hastalanarak 2 gün hastanede tedavi altına alındı. Ege O isimli çocuğun annesi Avcılar Emniyet Müdürlüğüne giderek dolandırıldıkları yönünde ifade verip Tosyalı şahıs hakkında suç duyurusunda bulundu.

(SDA-

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 23:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kul Ahmed
Kul Ahmed - 2 yıl Önce

Merak etme, iki köpeği de bulurlar

..
.. - 2 yıl Önce

Vicdansız herif.Gavurlardan daha beterler var içimizde.

SIRADAKİ HABER