Tosya'da Her yerden Yılan Çıkıyor

Mutfağa giren Yılanı Komando İtfaiyeci yakaladı


buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu´nun Tosya ilçesinde havaların ısınmasıyla birlikte bazı kırsal mahallelerde ve ilçe merkezine yakın köylerde yılan paniği yaşanıyor.

İlçedeki kırsal mahallelerde hemen her gün yılan gördüklerini söyleyen vatandaşlar, birçoğu zehirli olma tehlikesine karşı ısırılmamak için çok dikkatli davrandıklarını belirtti. Tosya’da daha önce hiç görmedikleri boyutlarda yılan gördüklerini söyleyen çiftçiler, zehirli ve tehlikeli oldukları şüphesi ile sürekli itfaiye ekiplerine ihbarda bulunduklarını söylediler.

İlçede bir ay önce yaşanan 3,8 şiddetinde deprem sonrası yılan vakalarının artması ve son olarak çarşı merkezinde vatandaşların ihbarı ile itfaiye ekiplerinin iki adet yılan yakalanması sonrası ulusal basında ‘’Bir İlçeyi Yılanlar Bastı’’ haberlerine konu olmuştu.

Son olarak ilçenin Çaykapı köyünde yaşanan yılan vakası köylüleri tedirgin etti. Muhittin Çiçek isimli köylünün evine giren 2 metre uzunluğundaki Yılan ev halkına korkulu anlar yaşattı.

‘’KOMANDO İTFAİYECİ YILANI ELİ İLE YAKALADI’’

Muhittin Çiçek evinin mutfağına giren yılanın yakalanması sonrasında, "Bu yıl sıcaklar birden bastırdı. Son bir haftadır topraktan adeta yılan fışkırıyor. Oldukça da büyük ve zehirli yılanlar. Bu dönemde tarla ve bahçede çalışanların yılana karşı daha dikkatli olması gerekiyor. Fakat bugün yaşadığımız olay sonrası artık tarla ve bahçelerden sonra evlerimizde de dikkatli olmak zorundayız.  Kardeşim mutfakta sabah kahvaltısı hazırlar iken yaklaşık 2 metre boyundaki yılan davlumbazın borusundan girerek elindeki tavanın içine düşmüş.  Kardeşim tavanın içine çöreklenen yılanı elinden atmak isterken aniden saldırmış.  Daha sonra mutfağın içinde kayboldu. Biz aradık fakat bulamadık.  Hemen olayı Tosya İtfaiyesi ekiplerine ihbar ettik.  Tosya Belediyesi itfaiye ekipleri evimize gelerek yılanı aradılar.  Sonradan lakabı Komando İtfaiye olduğunu öğrendiğimiz itfaiye eri yılanı saklandığı yerden yakalayarak dışarı çıkardı ve doğaya serbest bıraktı’’dedi.

(SDA-

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Sarıdaş
Hasan Sarıdaş - 2 yıl Önce

Sürüngenlerin, suda ve karada yaşayan yüzergezerlerin veya balıkların büyük bir deprem öncesinde garip davranışlar sergilediği bilgisi birçok ülkede yaygın biçimde dile getiriliyor.
Örneğin, 1975 yılında Çin'in Haicheng kentinde meydana gelen depremden yaklaşık bir ay önce, yılanların topluca yuvalarından çıkmaya başladığı görülmüştü.
Deprem habercisi olabilir ve Tosya da deprem bölgesi.
Allah korusun insAllah depremin habercisi değildir bu yılanlar..
İstanbul dan hemşerilerime selam ve saygılar

Kul Ahmed
Kul Ahmed - 2 yıl Önce

Nolacak şimdi?

MEhmet ali
MEhmet ali - 2 yıl Önce

ULa bi haber yaptiniz butun ulusal basin atladi ustune

SIRADAKİ HABER