Tosya'da Büyük Hayvan Dolandırıcılık İddiası..!

Tosya'da Büyük Hayvan Dolandırıcılık İddiası..!
banner278

buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde büyük dolandırıcılık iddiası!

 Yaklaşık 750 bin liralık hayvan vurgunu.

Tosya'da hayvancılıkla uğraşan 20 kişi iddialara göre hayvanları sattıkları şahıs tarafından 750 bin lira dolandırıldı. Hayvanları satıp paralarını alamadıklarını ifade eden besiciler yardım eli bekliyor.

Tosya ilçesi Kınık Köyü muhtarı ve Sulucalı Ali'nin iddiaalarına göre Tosya merkezinde kurulan hayvan pazarında satıcılık yaparken yanına gelen N.H ve oğlu M.H'ye 4 tane büyükbaş 3 Düve hayvan sattı. Hayvanları araca yükleyen dolandırıcılar ödemeyi besi damında yapacaklarını ifade ederek 1 saat sonra damda buluşalım diyerek pazardan ayrıldılar. 

Tosya'da 20 ye yakın hayvancılıkla uğraşan besicilerdende  bu ve buna benzer yöntemlerle büyükbaş hayvanlarını ellerinden alan dolandırıcılar ortadan kayboldu.Dolandırıldıklarını iddia eden yaklaşık 20 besici İlçe Emniyet Müdürlüğü ve ilçe Jandarmaya giderek suçluların yakalanması talebinde bulundular.İlçe Cumhuriyet Savcılığına giden besiciler dolandırıcı olduğunu iddia ettikleri N.H ve M.H hakkında suç duyurusunda bulundular.  

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dikmenli
Dikmenli - 8 ay Önce

Memleketin Adalet anlayışı hırsızın ismini gizlerken mağdurun ismini yaprak yaprak veriyor ne desek boş ...

Tecir
Tecir - 8 ay Önce

Taşıtların noterde alınıp, satıldığı gibi hayvanlarda, pazarda oluşturulacak belediye zabıtası, veteriner ve ticaret borsası yetkilisinden oluşan bir komisyon huzurunda, kulak küpe numaraları dikkate alınarak alım satım bedelleri de kayıt altına alınmak suretiyle ve bedellerin ödenmesi işleminin de bankadan geçirilerek yapılması veya banka araçları kullanma zorunluluğu getirilerek yapılması halinde dolandırıcılık asgariye inecektir, müstahsil bir şekilde güvence altına alınmış olacaktır ve mağduriyet azalacaktır. İlçe Ekonomi müdürlüğü, İl Ekonomi Müdürlüğü ve maliye bu konuya el atarsa hayvan pazarlarına atarsa bu işler düzelir kanısındayım.

Aşur
Aşur - 8 ay Önce

Çıkacak para varmış bu arkadaşlarda demekki kendini uyanık zannetmiyeceksin . Senden uyaniklarida varmış al gülüm ver gülüm. Geçmiş olsun

Peşin satan peşin alan esnaf
Peşin satan peşin alan esnaf - 8 ay Önce

Sevgili hemşerilerim! Ticaretin dini olmaz! Kim Ticaret yaparken Allah illAllah diyor ise o adamdan kuşkulanın, hilesi olan dingilder. Mali beğendiysen al parayı gel burada öde. Beğenmediysen boş muhabbet yapma demeyi öğrenin. Malı sağlam olan illede sana satmaya ısrarcı olmaz. Parasi sağlam olan illede senden almaya ısrarcı olmaz.

Tolga
Tolga - 8 ay Önce

Ya kabahat bulmayin al gülüm ver gülüm diyorsunuz zaten nakit yok bı iş olsun diye veriyorsun besiciler hep iyi niyet üzere gidiyor satışlar yani ,,,çok iyimser görünen den biraz geri duracaksın Tosyada da çıkıyor adam kurban da aldığı dananın parasını ödememiş çileli köylü vatandaşı korumaliyiz derhal bulunup hırsızlıkla suclanmali

Zeyruni
Zeyruni - 8 ay Önce

Kayınpederim 10 yıl önce ülkemin güneyinden gelen bir vatandaşın pazarlık yaparken, bizde kul hakkı yemeyiz, bizde Allah korkusu var ve biz mev.... torunuyuz 3 cümlesi ile çoğu erkek olmak üzere 50 büyükbaş 15 bin liraya gerisi 2 ayda ödenmek üzere 1 çek, 1 senet gidiş o günkü gidiş, çek batık şirket çeki çıktı, bizi de dinlemedi anlayacağınız 3 cümle 50 malı aldı götürdü. Dedim adam ta nerden geliyor, hiç ticaret yapmışsın hiç olmazsa peşin sat dedik basiret kapandı gitti, Allah akıl vermiş, hiç düşünmez misiniz diyor Allah ...

SIRADAKİ HABER