Tosya'da Bir Kişiye Havadan Drone ile Gözetleniyorsun diyerek Dolandırıldı

Tosya’da Çiftçi İlginç Bir Yöntemle Dolandırıcıların Tuzağına Düştü

banner266

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu´nun Tosya İlçesi Sapaca Köyünde yaşanan Telefon Dolandırıcılık olayında Sabri Ç. isimli çiftçi 24 bin TL dolandırıldı.

Edinilen bilgilere göre köyde traktör ile tarlada çalışmakta olan Sabri Ç. telefonun çalması ile çalışmasına ara vererek karşısında kendisini Jandarma komutanı olduğunu iddia eden dolandırıcı ile konuşmaya başladı. Tosya’da Sapaca köyünde çiftçi Sabri Ç.’a karşı uygulanan yeni dolandırıcılık adeta bu işte dolandırıcıların çığırından çıktığının bir delili oldu. Sapaca köyünde ikamet eden Sabri Ç. isimli vatandaşı arayan dolandırıcılar aynı anda kayınbiraderini de arayarak telefonda konferans görüşmesine geçmişler. Yaşadığı Telefon dolandırıcılığını Tosya IHA muhabirine anlatan Sabri Ç. ‘’ Tarlada çalışmakta idim telefonum çaldı ve açtığımda kendisini Jandarma komutanı olduğunu söyleyen kişi bana evinin sarıldığını söyledi. Ben de heyecanla eve gittim fakat hiç kimseyi göremedim o anlarda telefon sürekli açıktı. Eve geldiğim anda kayınbiraderim ne oldu diye sordu bende durumu anlatmaya başladığım sırada telefondaki dolandırıcı kayınbiraderimin telefon numarasını isteyerek beni havadan Drone ile gözetlediklerini söyledi. Bana arabaya binerek ilçe merkezine gitmemi söyledi ben araba ile giderken sürekli arabamın markasını, rengini ve hatta emniyet kemerimin takılı olduğunu seni havadan Drone uçağı ile her hareketimi gözetlediklerini ve kimseye güvenmediklerini söylediler. Bu sırada kayınbiraderi de arayarak onun konuşmalarını bana dinlettirdiler. Ben bankaya giderek evden ve çevreden borç aldığım 24 bin 120 TLyi söyledikleri banka hesabına yatırdım. Paranın yatması ile birlikte telefon kapandı. Tabi o esnadan köyde benim telefon ile yaşadığım panik halini gören Köy Muhtarımız Ali Türkmen beni uyarmak için sürekli aramış fakat ben ona cevap veremedim. Bankadan çıktığım anda dolandırıldığımı anladım fakat iş işten geçmiş ben tabi o anda kısa süreli bankanın önünde fenalaşarak bayılmışım. Kendime geldiğimde önce jandarmaya sonra polise giderek durumu anlattım. Şu an çok mağdur durumdayım parayı hazırlamak için borç almıştım şimdi ne yapacağım bilmiyorum. Ben böyle oyuna gelmezdim ama her şey bir anda oldu. İnşallah o dolandırıcılar kısa sürede yakalanırlar’ ’dedi.

 Emniyet yetkilileri onca uyarıya rağmen halen çok iyi eğitimli tüketicilerin dahi dolandırıcıların tuzağına düştüğünü ve vatandaşların bu konuda daha dikkatli olmalarını istediler.

 (SDA-

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 22:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin Can
Metin Can - 1 yıl Önce

Artık bu işlere daha da etkili çözüm yolu bulmanın zamanı geldi de geçiyor.Nedir bu rezalet insanlar hiç mi haber dinlemezler anlam veremiyorum,INŞAALLAH yakalanırlar :(

Kurt
Kurt - 1 yıl Önce

Yasa -kanun - ceza - YAPTIRIM.. işin özü böyle.... Hırsız bugün yakalansın para yok dediğinde olay bitiyo. Cezası yokk.

Erol demirezen
Erol demirezen - 1 yıl Önce

Acaba zekat fitre sadaka akrabaya yardım konularında eksiği olanların başınamı gelir böyle şeyler diye düşünüyorum.

SIRADAKİ HABER