Tosya'da Akıl Almaz Kenevir Davası

banner294

Tosya'da Akıl Almaz Kenevir Davası
banner278

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

 Tosya ilçesinde kenevir yetiştirirken yakalanan şahıs, 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Sanık duruşmada, "24 yaşında Hacca gittim. Ben şimdiye kadar alkol dahi ağzıma sürmedim. Olay tarihine kadar kullanmadım. Bu olay oldu, pişmanım" diyerek kendisini savundu.     Kastamonu’nun Tosya ilçesinde geçen yıl düzenlenen operasyonda kenevir yetiştirdiği belirlenen İ.A. hakkında adli soruşturma başlatıldı.

Şahıs hakkında Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesinde açılan dava görülmeye devam etti. Duruşmada hazır bulunan tutuksuz sanık İ.A.'nın kanında uyuşturucu madde tespit edildiği belirtildi. Savunma yapan İ.A., “Annem ve babam ile büyükbabama baktım. Hastaydılar. Şimdi vefat ettiler. Şu anda sadece annem yaşıyor ona bakıyorum. Ben 24 yaşında Hacca gittim. Ben şimdiye kadar alkol dahi ağzıma sürmedim. Olay tarihine kadar kullanmadım. Bu olay oldu, pişmanım. Kesinlikle amacım satmak değil, kullanmak amaçlıydı” dedi. 

Uyuşturucu maddenin ticaretini yaptığını kendi kullanımı için diktiğini iddia eden İ.A., “Kesinlikle ticaret için kullanmadım. Şu anda 5-6 kez kullandım. Taktir mahkemenindir. Beraatımı talep ediyorum” diye konuştu.   Mahkeme heyeti, İ.A.’yı 10 ay hapis cezasına çarptırdı. Ayrıca şahıs hakkında uyuşturucu kullandığı gerekçesiyle de suç duyurusunda bulunulmasına karar verildi. Kaynak: Kenevir yetiştirirken yakalandı, "Hacca gittim" diyerek kendisini savundu

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
İdealist Genç
İdealist Genç - 7 ay Önce

Ülkemizde de, ilçemizde de bu keşler bir türlü bitmedi. Ne iş anlamış değilim. Ortalık esrarkeş, hapçı, kokainci, eroinman haberlerinden geçilmiyor. Gençlerin uyuşturucu tuzağına düşmeleri anlık sanki. Bu kadar uyuşturucu ve uyarıcı maddenin bulunduğu, yakalandığı bir ortamda annelerin babaların çocuklarına sahip çıkmaları, çocuklarını çok iyi takip etmeleri gerekiyor. Ne oldu bize böyle, nereye gidiyoruz böyle anlamış değilim. Uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımını önleme, uyuşturucu madde ticaretini, pazarlamasını ve dağıtımını engelleme adına her türlü tedbir alınmalı, daha ağır cezai müeyyideler içeren kanuni düzenlemeler çok acil yapılmalıdır. Aksi takdirde genç nesil kaybedilecektir, geleceğimiz kaybedilecektir.

Güzel İlçem
Güzel İlçem - 7 ay Önce

Bu esrar maddesini içmenin sağlık yönünden zararlı olmadığını, günah olmadığını, haram olmadığını, içici olmanın suç olmadığını, cezasının bulunmadığını söyleyen insanlar, söyleyen gruplar var sanki. Yaygın olarak içilmesinin kullanılmasının sebebi de bu sanki. Dedikodular, duyumlar ve söylentiler malesef böyle. Allah akıl fikir versin. Ne diyelim. Duyarlı olan herkes üzerine düşen görevi yapar inşaAllah.

muhteşem süleyman
muhteşem süleyman - 7 ay Önce

11 ay alkol tüketilir, 11 ayın Sultanı gelince alkol haram günah olduğu için ciddi ciddi bırakılır, ramazanda esrara başlanır. şimdi merak ettiğim şey şu, hangi mezhebe göre alkol haram da esrar helaldir ?

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307