TOSYA D-100KARAYOLU KARANLIĞA MAHKUM EDİLDİ

banner294

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu’nun Tosya ilçesi Suluca köyünden Sapaca köyüne kadar D-100 karayolunda ve Yeni Sanayi kavşağı adeta karanlığa mahkûm edildi. Yıllarca ölüm kavşağı olarak anılan, yüzlerce ölümlü ve yaralanmalı kazanın meydana geldiği D-100 karayolu ve  Yeni Sanayi kavşağı son yıllarda geceleri Hayalet bir kavşak oluyor ve birden karşınıza çıkıyor.

İlçenin güzelliğinin bir göstergesi olan ve ilçe hakkında insanlara bir fikir veren bu kavşaklar, ne yazık ki ilçemizle ilgili fazla bilgisi olmayan, Tosya’yı bilmeyen veya tanımayanlar için kafalarda olumsuz ve soru işareti bırakıp “Tosya nasıl bir ilçe acaba bu ilçe bu kadar sahipsiz mi” diye düşünceler oluşuyor.

Kavşaktaki ışıkların yanması konusunda bir türlü ortak bir noktaya gelinememesi ve ilçemizin yetkililerinin de bunu seyretmesi ne yazık ki geceleri bu kavşağın ‘’ Hayalet Kavşak’’ olarak anılmasına ve ilçenin yabancılar tarafından ‘’ Kör Nokta veya Kör Tosya ‘’ olarak anılmasına ve bilinmesine neden olmakta.

Kavşakları ışıklandıralım ki insanları kafasında oluşan ‘’Hayalet Kavşak veya Kör nokta ve Kör Tosya ‘’ imajını silinmelidir. Bu kavşakta daha fazla canlar yanmadan ilgili ve yetkililerin harekete geçeceğini umuyoruz.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2020, 20:21

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Sedat bey akp mv. Hakkı köylü ile il başk. Kast. Öğretmenevinde kumar oynuyorlarmış. Akit gazetesinde haber vardı. Muhabirlerinide dövmüşler. Sizde haber yapında tosyalı kardeşlerimiz gelişmelerden mahrum kalmsınlar

37tsyl
37tsyl @Mehmet - 2 yıl Önce

Adam Gece 12 de odasinda Il Baskanlari ile otururken adamin odasini basmislar gazetecyiz diyerek ben bu konularda akite hic guvenmiyorum. Arkasinda bakalim gazeteci diye kimler cikacak.

Gören goz
Gören goz - 2 yıl Önce

Gündüz görmeyenler gece sanayi kavşağı ni görüp ne yapacak önce kavşağı duzeltsinler

mehmet
mehmet - 2 yıl Önce

Koskoca Tosya kavşağı bir ucubeden ibaret, onca yer gezdim böyle bir şey görmedim.

vah halimize
vah halimize - 2 yıl Önce

üçınar benzinliğin ıişığı ile aydınlanıyordu o kavşak benzinlik kapanınac karanlıkta kaldı.

SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298