Tosya D-100 de Tanker Yoldan Çıktı

Samsun istikametinden İstanbul istikametine gitmekte olan Şırnak-Uludere nüfusuna kayıtlı E.Ü. (31) yönetimindeki 33 AYS 72 plakalı akaryakıt tankeri kaza yaptı.

Tosya D-100 de Tanker Yoldan Çıktı
banner271

buraya tıklayınız
Tosya (Dörtyol) Çankırı Kavşağında sürücünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu orta refüjde bulunan aydınlatma direğine çarpan tanker karşı şeride geçti. Aydınlatma direğinin sökülerek iki parça olması karşı şeride geçen tankerin hızını kesmedi.

 Tanker yolun altında bulunan bağa uçtu. Tanker sürücüsü E.Ü. ise yaralandı.
Gece yarısı meydana gelen kazada D-100 Karayolunun her iki istikametinin de boş olması büyük faciayı önledi.  Aydınlatma direklerinin elektrikleri kesildi yolda tehlike arzeden açıkta bulunan elektrik kabloları elektrik ekiplerince kapatıldı.

Savaş alanına dönen yol bir süre trafiğe kapatıldı. Yolun temizlenmesi için olay yerine gelen belediye ekiplerine yolun kısa sürede trafiğe açılabilmesi için trafik polisleri de yardım ederek yol temizlendi. Yolun temizlenmesi ile trafiğe açıldı.
Yaralı olan tanker sürücüsü olay yerine gelen ambülansla Tosya Devlet Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alındı. Kaza ile ilgili soruşturmalar devam ediyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER