TOSYA-ÇORUM KAVŞAĞI ACİL ÇÖZÜM ARIYOR

TOSYA-ÇORUM KAVŞAĞI ACİL ÇÖZÜM ARIYOR
banner278

buraya tıklayınız

Kastamonu´nun Tosya ilçesi Çorum kavşağı olarak bilinen ve Türkiye’nin 3. Büyük kavşağında yaşanan araç trafiği geçiş üstünlüğü muamması sürücüleri çileden çıkarıyor.

200.000 m3 toprak hafriyatı yapılan ve adını Tosya Köprülü Kavşak konulan projede 14.000 m3 beton kullanıldı. Yaklaşık 1.200 ton demir kullanılan çalışmalarda 60.000 m2 sıcak asfalt çalışması yapıldı.

Çevre düzenlemesi yapım çalışması beklenen kavşakta aydınlatma ve Trafik ışıklandırmasının olmaması ayrıca kavşak giriş ve çıkışlarında Trafik uyarı levhalarının bulunmaması olası Trafik Kazalarına adeta davetiye çıkarıyor. Sürücüler kavşak giriş ve çıkışlarında muamma yaşarken önceliğin kimde olduğu yönünde çoğu zaman kısa süreli söz münakaşası yaşamaktadır.

Vatandaşlar aylardır bu şekilde kavşakta yaşanan trafik çelişkisine isyan ederken '' bir ilçe acaba bu kadar sahipsiz olurmu,hiç bir yatkili bu kavşaktan geçmez mi ''diye sitem ettiler.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2021, 18:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
öncelik kimin
öncelik kimin - 6 ay Önce

usta şoförlük makas atmayla ahkam kesmeyle olmuyor açın biraz okuyun araştırın herşey lop bilgi usta şoförlük burada başlıyor arabayla artistik hareket yapacağınıza kaç yıldır direksiyon sallıyorum diyerek övüneceğinize kitabı açın okuyun.

Rumuz Alp
Rumuz Alp - 6 ay Önce

Karayolları müdürlüğü, alt geçidi ve üst geçidi ayrı olan bir kavşak yapıvermiş. Üst geçide de iki tane döner kavşak yapmış ve can ve mal güvenliğini de bir şekilde sağlamış. Daha ne isteyelim. Eskiyi bir hatırlayın derim. İnsanları mutlu etmek malesef zor, yaranmak ise çok zor. Bu kavşakta geçiş önceliği döner kavşakta hareket halinde olan taşıtlardadır. Öncelik döner kavşağa girmek üzere olan taşıtlarda değildir. Döner kavşağa girmek üzere olan taşıtlar durarak veya yavaşlayarak döner kavşağa girmek zorundadırlar. İsteyenler trafikten öğrenebilirler. Yapanlara, yapılmasına vesile olanlara teşekkür etmek gerekir. Ben teşekkür ediyorum. Eski yolu hatırlayın, sizde teşekkür edin ve mutlu olun. Malum yerin, coğrafi durumundan dolayı geometrik şekil bozukluğu olduğundan ve arazi yetersizliğinden ancak bu kadar yapılabilmiştir. Araştıran öğrenebilir. Malesef Tosya nın yerleşim yeri düz ova değil. Bunada şükür daha ne yapsınlar.

Av M H Önsavaş
Av M H Önsavaş - 6 ay Önce

Çok kötü bir mimari proje kimler. Nasıl hangi akla hizmet onay verdiler ve böylece bu gudubet kavşak yapıldı sorumlular tarih önünde suçludur

taşralı
taşralı - 6 ay Önce

Biz buraya bu kavşağı nasıl yapacağız,. nasıl kuracağız, insanlar araçları ile daha nasıl kolay geçecek halka sormadan kavşak yaparlarsa öyle olur işte. bu işler diploma ile olmuyor, ser deki akıl ile oluyor.

yunus
yunus - 6 ay Önce

burada atıp tutan arkadaşlar şimdiye kadar kaç tane kavşak yapmışlar da bunu beğenmiyorlar .?anlamadım. ya da soruyu tersten soralım ki kavşaktaki hesap hatasını eline kalem kağıt alıp anlatabilirler mi? bu tamamen teknik bir konudur. bir müptezel bu kavşağı seçim malzemeyi yaptı kuyuya bir taş attı hala muhabbeti devam ediyor. anlamadım gitti.

Ters üçgenleri görmüyomusunuz
Ters üçgenleri görmüyomusunuz - 6 ay Önce

Buralar dönel kavsak denir. Kaza olursa Yuvarlak adaya hangi arac yakinsa yol onundur. Ters ucgen uyari levhalari kavsak girislerinde bulunmaktadir. Fotograftada bellidir. Kaza olursa kavsaga girenler daima kusurludur.

Yorumcu
Yorumcu - 6 ay Önce

Saygı değer haberci arkadaşım yazacak okuyacak milletin dikkatini çekecek haber bulamadin mi eleştiri sayfası icat ediyorsun lütfen yapma bunu bu haber sitesini sadece Tosyalı değil tüm dünyada okunduğunu bilmeni isterim saygilarim la

Oğuzhan
Oğuzhan - 6 ay Önce

buradaki öncelik benim önceliğim var diyenin :)

asıl öncelik adada dönenin ama kim kime dum duma politikası geçerli


SIRADAKİ HABER