Tosya - Çankırı Kavşağı Geceleri Kayboluyor

banner294


buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

D-100 karayolunun kritik noktası ve trafik yoğunluğunun en çok olduğu Çankırı kavşağında çevre aydınlatma ışıklarının bulunmaması nedeni ile sürücüler tarafından ''Hayalet Kavşak'' ismi verildi.

Yeniden Projelendirilen Kavşak düzenleme çalışmaları öncesi geçtiğimiz yıl kaldırılan Trafik Sinyalizasyon direkleri geçtiğimiz ay yeniden Çankırı kavşağına kurularak Trafik akışında güvenlik sağlandı.

Geçici olarak revize edilerek Trafiğe açılan Çankırı Kavşağı Çevre aydınlatma ışıklarının bulunmaması nedeni ile adeta sürücülerin kâbusu olmaya başladı. Önümüzdeki günlerde kavşakta yaşanacak yoğun araç trafiği sonrasında sıkıntıların yaşanmaması için yetkililerin bir an önce bir çözüm bularak kavşağın çevre aydınlatmasının yapılması gerekmektedir.

İlçenin güzelliğinin bir göstergesi olan ve ilçe hakkında insanlara bir fikir veren bu kavşaklar, ne yazık ki ilçemizle ilgili fazla bilgisi olmayan, Tosya’yı bilmeyen veya tanımayanlar için kafalarda olumsuz ve soru işareti bırakıp “Tosya nasıl bir ilçe acaba bu ilçe bu kadar sahipsiz mi” diye düşünceler oluşuyor.

Kurumlar arasında kavşaktaki ışıkların yanması konusunda bir türlü ortak bir noktaya gelinememesi ve ilçemizin yetkililerinin çözüm aşamasında nasıl bir çalışma yaptığı bilinmediği için ne yazık ki geceleri bu kavşağın ‘’ Hayalet Kavşak’’ olarak anılmasına ve güzelim ilçemizin yabancılar tarafından ‘’ Hayalet Kavşak veya Kör Tosya ‘’ olarak bilinmesine neden olmuştur.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2019, 09:35

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fth
Fth - 4 yıl Önce

Admin kavşağı flan boşverin tosyanın içinde starwoodun önünde bugün çok feci bir kaza oldu ama sizin haberiniz yok asıl o kazayı haber yapınki yetkililer o yola bir çare bulsun adamlar otobanda gider gibi hız yapıyolar bi tane başıboş it yüzünden bugün yaşlı bi amca yaralar içinde kaldı çevreye verdiği maddihasarlar hariç o yola bi çare bulsunlar ekip arabası yolmu keser tadar mı koyarlar biley yapsınlar yazık günah değilmi suçsuz insanlar o yolda acıçekiyo

istanbullu
istanbullu - 4 yıl Önce

bag yoluna cikar gibi halkimiz kavsaga cikiyor.istanbulda olsalar ne olcakti.once suruculer dikkatli olmali.motorlara ise trafik bir cözum bulmali.

fth
fth @istanbullu - 4 yıl Önce

bu arada bu istanbuldan gelenler gittinizde kurtulduk yaa memleket özüne döndü:)

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307