TOSYA BÜYÜK TEHLİKEDE

banner294

TOSYA BÜYÜK TEHLİKEDE
banner278

Haber : Sedat Ağacıkoğluİ

stanbul’dan aldıkları sentetik hap ve esrarı Kastamonu’nun Tosya ilçesine getirerek piyasaya sürmek isteyen 2 şahıs, jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

İstanbul'dan aldıkları sentetik hap ve esrarı Kastamonu'nun Tosya ilçesine getirerek piyasaya sürmek isteyen 2 şahıs, jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, 2 şahsın İstanbul'dan satın aldıkları uyuşturucu maddeyi Kastamonu' nun Tosya ilçesine getirerek piyasaya süreceği bilgisine ulaşan Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı ekipleri harekete geçti. Ekipler tarafından düzenlenen operasyonla F.K. ve H.Ç. isimli şahıslar, İstanbul'da geldikleri araçta yakalanarak gözaltına alındı. Şahısların aracında yapılan aramalarda 2 bin 168 adet sentetik hap, 3 gram kubar esrar, 2 adet tabanca ve çok sayıda tabanca fişeği ele geçirildi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2022, 17:00

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dörtyol
Dörtyol - 5 ay Önce

İlçedeki uyuşturcu madde ticaretinin arkasındaki işadamı kılıklı herifler yakalanmadığı sürece bu işin önü arkası kesilmez. Aracıların, ayakçıların, dağıtıcıların yakalanması, tutuklanması çözüm değil ve yetersiz kalır. İlçenin çok eski bir yerlisi olarak haberi okuyunca inanın sabrım taştı. Nedir bu, nasıl bir iştir? İlçemize sahip çıkmamız lazım. Her türlü uyuşturucu madde ticareti yapan, kaçak silah ticareti yapan iş adamı kılıklı ipten saptan bu herifleri, aracılarını, ayakçılarını, dağıtıcılarını, bu işten yolunu bulanlarını, yardım ve yataklık yapanlarını gördüğümüzde, duyduğumuzda emniyet güçlerine bildirelim, korkmayalım hiç bir şey olmaz. İlçe halkı olarak bir avuç zehir taciri ile baş edemiyorsak yazıklar olsun bize. Güzel ilçemize sahip çıkmamız gerekir, yoksa ki ilçenin geleceği hiç iyi görünmüyor. Allah geleceğimizi ve akıbetimizi hayr eylesin inşaAllah.

Araştırmacı
Araştırmacı - 5 ay Önce

Bu uyuşturucu maddeleri ilçeye getiren kişilerin, Tosya da bağlantılı olduğu ticaretini yapacak diğer alıcı kişilerin de araştırılması takip ve tespit edilmesi, bu yasa dışı ticarete sermaye koyan ve arkasında olan varlıklı kişlerin de araştırılması takip ve tespit edilmesi gerekir ve zorunludur. Ayrıca bu maddelerin belirli zaman ve saatlerde şehir içinde dağıtımını ve perakende satışını yapanlarında izlenmesi ve tespit edilmesi elzemdir ve topyekün organize düzenli bir çalışma gerektirmektedir. Jandarmamızla birlikte şehir içinde görev yapan polis ve bekçilerimize de çok işler düşmektedir. Dedikodu ve duyumlara bakılırsa ilçeye bu esrar, hap gibi uyuşturucu maddeleri getiren, bu işe para ve sermaye koyan, belirli zaman ve saatlerde perakende dağıtımını yapan kişileri birçok kişi biliyormuş ama nedense bir şey söyleyemiyormuş. Ama artık bir yerden başlamak gerekiyor, yetti artık. Küçük bir ilçe ye bu kadar uyuşturucu madde sokmak veya burdan bir yerlere toptan sevkiyatını yapmak ne demek? Nerede yaşıyoruz? Yetkili mercilerin makamların gerekeni fazlası ile yapacağından eminim ve asla şüphem yoktur. Son yakalama da bunu gösteriyor. Allah güvenlik mensuplarımızın güçlerini, kuvvetlerini artırsın inşaAllah. İlçe halkından duyarlı kişilerle istihbari çalışmalar ile teknik ve fiziki takip sonucu ilçede esrar ve hap gibi uyuşturucu maddelerin ticareti tamamen önlenmiş engellenmiş olacaktır.

Sosyolojik Çözüm
Sosyolojik Çözüm - 5 ay Önce

İlçeye bu uyuşturcu maddeleri ve kaçak silahları sokan, kullanan, çevresindeki kişileri alıştıran, bağımlı hale getiren, özendiren, para ve sermaye koyarak ticaretini yapan, toptan ve perakende pazarlamasını yapan, sevkiyatını ve ulaşımını sağlayan, dağıtımını yapan, yardım ve destekte bulunan, saflığa yatan, görmezlikten gelen kişiler, bilinsin ki toplum düşmanı, insanlık düşmanı, ilçeye ve ilçe halkına düşman kin dolu kişiliklerdir. Bu kişiliklerin toplumdan soyutlanması, dışlanması, itibar gösterilmemesi, bunlarla birlikte oturulmaması, bir araya gelinmemesi, alış veriş yapılmaması, kullanıcı gruplarının dağıtılması gerekmektedir. Ayrıca bu kişiliklerin psikiyatrik ve psikolojik tedaviye alınmaları gerekmektedir. Manevi danışmanlardan ve rehberlerden destek almaları gerekmektedir. Tutuklama ve adli yargılama yoluyla çözüm tek başına çözüm değidir. Sosyolojik, psikolojik, manevi ve ahlaki yardım ve çözüm de gerekmektedir.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307