Narkotik Tır Tosya’da Büyük Bir Tehlikeye Dikkat Çekti

banner294

Narkotik Tır Tosya’da Büyük Bir Tehlikeye Dikkat Çekti

buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Uyuşturucu kullanımının engellenmesi amacıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Şube Müdürlüğü’nce dizayn edilen ‘Narko Tır’ Cumhuriyet Meydanı’nda konuşlanarak stant açtı.

İlçe halkının ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Narko Tır’da; daha önce uyuşturucu madde kullananların yaşadığı fiziksel ve ruhsal değişimlerin 12 dokunmatik ekranda uzmanlar tarafından ziyaretçilere anlatıldı.

Son olarak Cumhuriye Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri Narko Tır'ı ziyaret etti.Uzmanlar öğrencilere “İlk etki ve etki süresini kovalama”, “Ölümcül karışım”, “Müdahale”, “Tetikleyici oluşturma”, “Beyinde oluşan hasar”, “Bağımlılık yüzü”, “Bağımlılık diyeti”, “Kalbin aşırı hızlanması” ve “Madde kullanımına genel bir bakış” kategorilerinde uzmanlar görseller eşliğinde anlatım yaparak broşür dağıttı.

Dokunmatik ekranlarda bilgilendirme yapılan ve uyuşturucu kullanımının engellenmesi amacıyla Narko Tırın iç duvarlarında da, madde bağımlılığı sonucu tutuklanan genç yaştaki kişilerin pişmanlıklarını dile getirdiği yazılar bulunuyor.

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Ak Parti Tosya ilçe Başkanı Hasan Mete Dikişci Kastamonu Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğüne yaptığı ziyarette Tosya İlçe Emniyet Şubesi bünyesinde bir Barkotik şubesi açılması yönünde taleplerini olduğunu ve en kısa zamanda bu şubenin açılması için gerekli çalışmaların başlatılacağı müjdesini vermişti.

Narkotik şube açılması yönünde yapılan açıklama sonrası Narkotik Tır’ın Tosya’ya gelerek vatandaşları ve öğrencileri bu yönde bilgilenme yapması Tosya’da Uyuşturucu tehlikesi ne boyutta olduğunu gösteriyor.Özellikle Kimyasal uyuşturucunun yaygın olduğu son günlerde Narkotik Tır’ın Kastamonu ilçelerinde sadece Tosya’da olması tüm dikkatleri bu konuya çekti.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2022, 21:12

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şerife
Şerife - 8 ay Önce

İHBARDA BULUNMAK İSTİYORUM. ÇAYKAPI KÖYÜNDE ERDOĞAN İSİMLİ ŞAHSIN BAHÇESİNİ DEFİNE İÇİN KAZIYORLAR. FAKAT KİMSE FARKINA VARMASIN DİYE KAPŞON TAKIP İŞÇİ KILIĞINA GİRİP KAZIYORLAR. KARASAPACADA ADAMLARI VAR. ÇAYKAPI MEZARLIK YANI BU YÜZDEN TAHRİP EDİLİYOR. ŞÜPHELENDİĞİNİZ DURUMLARDA ÇAYKAPI HALKI JANDARMAYA İHBAR DA BULUNSUN.

Ahmet
Ahmet - 8 ay Önce

Emniyetin "Narko Tır" uygulaması gençleri, halkı bilgilendirme, aydınlatma, bilinçlendirme, koruma, uyarma adına güzel bir uygulama, güzel bir etkinlik, değerli bir çalışma. İlçemize de çok faydalı olmuştur umarım. Ülke genelinde bu uygulamayı başlatan, karar veren ve ilçemizinde bilgilendirilmesini ve uyarılmasını sağlayan narkotikten sorumlu değerli emniyet mensuplarını tebrik ediyorum, çok teşekkür ediyorum. Sağolsunlar, varolsunlar, zehir tacirlerinin, uyuşturucu kullanıcısı keşlerin korkulu rüyası olsunlar inşaAllah.

Analitik Bakış
Analitik Bakış - 8 ay Önce

Evet sayın editör, haber başlığınızda olduğu gibi Tosya büyük tehdit altında.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307