Helikopter destekli uygulamada 290 araç kontrol edildi

banner294

Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarını en aza indirmek için jandarma trafiğe ait Sikorsky helikopterinde katılımıyla denetimlerde bulundu. Yapılan denetimlerde kurallara uymayan 14 sürücü ve araç sahibine cezai işlem uygulandı.
Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kastamonu-Ağlı Karayolunda, Kastamonu-İnebolu Karayolunda ve Kastamonu-Devrekani karayolunda oluşturulan trafik uygulama noktalarında yaşanan kazaları daha aza indirebilmek için jandarma trafiğe ait Sikorsky (Skorsky) helikopter destekli trafik ve asayiş uygulaması yaptı. Kastamonu Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerinde destek verdiği helikopter destekli trafik ve asayiş uygulamasında 14 araca cezai işlem uygulandı.
Helikopterden izlenilen güzergahlarda trafik kurallarını ihlal eden sürücüler denetim yapan ekiplere bildirildi. Güzergah üzerinde konuşlanan trafik ekipleri, yol denetimleri esnasında helikopter vasıtasıyla tespit edilen araçları da durdurarak cezai işlemleri uyguladı.
Kural ihlalleri Sikorsky Helikopterle tespit edildi
Yapılan denetimlerde jandarma trafik helikopteri vasıtasıyla, dış ışık donanımı bozuk veya teknik şartlara aykırı araç kullanan, seyir halinde iken cep telefonu kullanan, aksine bir işaret bulunmadıkça trafiği aksatacak şekilde şerit değiştiren 14 sürücü ve araç sahibine toplam 2 bin 274 TL cezai işlem uygulandı. Uygulamada toplamda 290 araçta kontrol edildi.
Araç sürücülerini de kurallara uyma noktasında bilgilendiren jandarma ekipleri, trafik kazalarını en aza indirilmesi için benzer uygulamaların devam edeceğini bildirdi.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tosyalı
Tosyalı - 3 yıl Önce

Tosya haberlerine bakacağına gitte Antalya haberlerine bak.kendini çok bilmiş sanan insan.ayrıca boş insan olduğumu düşünecek kadar haberlere giriyorsun ve yorum yazıyorsun ilginç.teşekkürler

tosyalı
tosyalı - 3 yıl Önce

tamamen bir borç meselesi çok saçma bir düzen alıyor bu trafik cezaları yüksek markası olan adam 80 le nereye gidecek saçmalık adam zaten onu konforu ve hızı için alıyor bizimkilerde anca ceza yazmanın peşinde.

Tosyalı
Tosyalı - 3 yıl Önce

Memnun değilsen girip okuma o zaman bilgili insan

Tosyalı
Tosyalı - 3 yıl Önce

Rahatsız oluyorsan bakma kardeşim.biz memnunuz.Kapişş

antalyali
antalyali - 3 yıl Önce

amann ne önemli haberrr sanki.yani bakiyorumda okuyucular cok boş ki site yoneticisi boyle haberler yapiyor

antalyali
antalyali - 3 yıl Önce

tosyali rumuzlu kisi alda bir kitap gazete oku da biraz kulturun artar hic olmazsa

antalyali
antalyali - 3 yıl Önce

tosyali rumuzlu kisi bos insansin

SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298