Eski Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar'ın yakalanma anı güvenlik kamerasına yansıdı

banner294


buraya tıklayınız

KASTAMONU (İHA) – SEDAT AĞACIKOĞLU

KASTAMONU (İHA) – Beşiktaş Belediyesindeki 'rüşvet' soruşturması kapsamında firari eski Belediye Başkanı Murat Hazinedar Kastamonu’nun Tosya ilçesinde yakalanma anları bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturmada, "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek, suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak, irtikap ve rüşvet" suçlarını işlediği tespit edilen Beşiktaş Belediyesinin eski yönetimine operasyon başlatılmıştı. Savcılık talimatıyla harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, haksız mal edinme, çıkar amaçlı suç örgütü kurma ve yönetme gibi suçlamalar nedeniyle başlatılan soruşturma çerçevesinde, eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, eski Başkan Yardımcıları Rıfat Örnek, Hüseyin Avni Sipahi ve mevcut İlçe Zabıta Müdürü Selçuk Bartınlının da aralarında bulunduğu 17 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. İstanbul, Çanakkale, Ordu ve Ankara’da eş zamanlı operasyon gerçekleştirilen operasyonlarda, 16 kişi gözaltına alınmıştı.

Firari olarak aranan eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar da akşam saatlerinde Kastamonu’nun Tosya ilçesi Sapaca köyü mevkiinde bulunan polis noktasına yakın yerde İlçe Bölge Trafik Ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2022, 16:58

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ekonomist
Ekonomist - 6 ay Önce

Rüşvetin, yolsuzlukların önlenmesi için çok acil çözüm bulunmalıdır ve ülkemiz vatandaşlarının hakları kimseye yedirilmemelidir. Örneğin fiziki kağıt para kullanımından vazgeçilip, herhangi bir rakamsal sınırlama ve rakamsal had olmaksızın ödemelerde dijital paranın, kart paranın, kaydi paranın ve elektronik fon kullanımının zorunlu hale getirildiği gün, paranın gelir gider ve harcama yönü elektronik ortamda izlenebileceği için her türlü rüşvet, irtikap, yolsuzluk bitecektir, kayıp kaçak bitecektir, kayıt dışılık bitecektir, kanunsuz bağışlar bitecektir veya en aza inmiş olacaktır. İlgililerden daha kolay izah istenebilecektir. Ülkemizin elektronik ve dijital altyapısı ve bankacılık sistemi çok ileri seviyede olup, rüşvet ve yolsuzlukların önlenebilmesi için, ödemelerde ve para haraketlerinde bankacılık sistem ve araçlarının kullanımı herhangi bir rakamsal sınır olmaksızın zorunlu hale getirilebilir.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307