ARTIK BU İŞE BİRİLERİ SON VERSİN!!..

Ramazanda Atılan Patlayıcılar Halkı Huzursuz Ediyor

ARTIK BU İŞE BİRİLERİ SON VERSİN!!..
banner278

buraya tıklayınız

İlçe emniyet Müdürlüğü’nün gerek yazılı gerekse Belediye aracılığı ile sesli uyarısına rağmen ilçede atılan   torpil , füze gibi yüksek  gürültü yaratan maddeler halkı huzursuz etmeye devam ediyor.

İlçemizde Ramazan ayı içerisinde Piroteknik Madde olarak tabir edilen oyun ve eğlence aracı olan patlayıcı maddelerin kullanımında geçtiğimiz yıllarda olduğu kadar olmasada  yinede artış olduğu görülmektedir. Bu maddelerin izinsiz, zamansız veya uygunsuz yerlerde kullanımından ötürü halkımızda korku, heyecan ve panik yaşanmakta ayrıca birçok vatandaşımızın yaralanmasına da sebep olmaktadır.

Bu ürünlerin 18 yaş altına satımının ve kullanmasının yasak olduğu bilinmekte,  ancak en yaygın şekilde kullanan kısım ise yine  18 yaş altı olduğu gözlerden kaçmamaktadır. Kanunların yasak koymasına rağmen ruhsatsız olarak  çocuklarımıza bu tür ürünleri satmakla, ekonomik kazançlar uğruna enerjisini kötü yönde harcayan toplumun huzurunu bozan gençler yetiştirmek üzere adım atmış oluyorlar.

Günümüzde bazı insanların  stresten  uzak sakin bir yaşam alanı oluşturabilmek için çaba harcarken , bazı kesim ise gürültüden zevk alıyor .  Vatandaşlarımız,  özellikle iftar  ve sonrası sahura kadar devam eden bu rahatsız edici durum karşısında şikayetçi.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2012, 13:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayşe ay
ayşe ay - 9 yıl Önce

bencede son verilsin artık. her gece sıçrayarak uyanmaktan bıktım. görevlileri iş başına davet ediyoruz...

BİLİNÇLİ BİR VATANDAŞ
BİLİNÇLİ BİR VATANDAŞ - 9 yıl Önce

bu konudaki haberiniz çok güzel ve yerinde olmuş.ilçe emniteyt yetkilileri maalesef bu konuda yetersizler.zira bundan bir sene önce 118 e ihbarda bulunan bir komşuma şu cevap verilmiş, "e teyze napalim, bizimde bi sürü işimiz var,her yerde olaylar var." düşünebiliyormusunuz, bir emniyet yetkilisi patlama sesiyle irkilmiş, yaşli bir teyze 118 e telefon açmiş.118 deki polisin cevabina bakin?nasil bir hizmet anlaşişidir.festival zamaniymiş telefon açtiğinda, demekki 2 sene önce falan.ne olursa olsun, bir emniyet polisi bu ihbara böyle cevap vermemelidir.konunun üzerine gidin, hatta sayin vali beye konuyu iletin lütfen.emniyet de kendini bir özeleştiri yapsin bence.

TOSYA SAHİPSİZ BEYLER
TOSYA SAHİPSİZ BEYLER - 9 yıl Önce

tosya sahipsiz beyler. tosya ne ikdidarin nede muhalefetin umurunda... siyasetçiyiz diye poz verenler başka alemlerde tosya umurlarinda değil inanin.
tosya malesef sahipsiz...

mücahit a.
mücahit a. - 9 yıl Önce

bu seneyi bilmiyorum ama geçen sene torpil atılsa polisler gelip arama yapıyordu bu sene de öyledir çünkü beni ve arkadaşlarımı 3,4 kez aradılar u siviller gözlüyorrr torpil atılalan yerleri..

bide şöyle düşünün
bide şöyle düşünün - 9 yıl Önce

anneleri babaları niye izin veriyo çocukların patlayıcı atmalarına çocuğa bişey olsa yaygarayı basarlar ama dersenizki haberleri yoktur çocundan haberi olmayanın çocuğunun derdine bizmi yanacaz

sevgili hemşerim mücahit a.
sevgili hemşerim mücahit a. - 9 yıl Önce

siviller gözlüyo torpil atılan yerleri demişsin.sivillerin nerde vakit gecirdiğini bilmeyen mi var.ha bilmeyen kaymakam bey ve emniyet müdürüdür belki.
ramazanda kücük sokakta okey oynaması da bayağı zevkli değilmi hemşerim :)

SIRADAKİ HABER