Ankara'nın Mamak ilçesinde 3 arkadaş arasında çıkan alacak verecek kavgasında Tosya ilçe nüfusuna kayıtlı berber Hüseyin Hakan, S.D. tarafından tabancayla vurularak öldürüldü. S.D. gözaltına alınırken, hayatını kaybeden Hakan'ın eşinin 8 aylık hamile olduğu öğrenildi.

Balkiraz Mahallesi Esenler sokakta, dün saat 20.30 sıralarında Hüseyin Hakan ile S.D. arasında alacak verecek sebebiyle tartışma çıktı. İddiaya göre sürücü A.Ç.'nin yanında oturan Hüseyin Hakan, arka koltukta oturan S.D.'ye bıçakla saldırdı.

Tosya'da Ormanlık Alanda Yangın Tosya'da Ormanlık Alanda Yangın

Yaşanan arbede sırasında S.D. ise tabanca ile Hüseyin Hakan'a tabancayla ateş etti. Bu sırada sürücü A.Ç., tabancanın ateşlenmesiyle direksiyon hakimiyetini kaybederek sokakta park halinde olan başka bir araca çarparak durdu.
1 AY SONRA BEBEĞİ OLACAKTI

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Bölgeye gelen sağlık ekipleri Hüseyin Hakan'ın hayatını kaybettiğini belirlerken, araç sürücüsü A.Ç. ve şüpheli S.D. olay yerinden kaçtı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği tarafından yapılan araştırma sonucu, araç sürücüsü A.Ç. yakalandı. Yapılan sorgulamada A.Ç., S.D.'nin tabancayla ateş ederek Hüseyin Hakan'ı öldürdüğünü anlatması üzerine kısa sürede şüpheli suç aleti tabanca ile yakalanarak gözaltına alındı.

TOSYALI GENCİN CENAZESİ DEFNEDİLMEK ÜZERE TOSYA İLÇEMİZE GÖNDERİLDİ

Olayın ardından kaçan S.D. polis ekipleri tarafından yakalanıp gözaltına alındı. Hakan’ın cenazesi, adli tıp kurumunda yapılan otopsinin ardından defnedilmek üzere memleketi Kastamonu’nun Tosya ilçesine  gönderildi.

HÜSEYİN HAKAN'IN EŞİ HAMİLEYDİ

Hayatını kaybeden Hüseyin Hakan'ın eşinin  hamile olduğu öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Hüseyin Hakan'ın kardeşi Buğra Can Hakan (19), yengesinin hamile olduğunu ve 3 ay sonra doğum yapacağını belirterek, "Bizi üzen taraf o kısmı; çocuğunu göremeden böyle bir olay olması üzücü. 3'ü de yakın arkadaşlardı. Anlatılanlara göre; ağabeyim dışındaki 2 kişide de bir sıkıntı var; ama sıkıntının ne olduğunu bilmiyorum. Yakın arkadaş oldukları için oturup konuşuyorlar, ikisi arasında tartışma çıkıyor. Biri bıçak çekiyor öbürü de silah çekiyor. Ağabeyim ayırmak için aralarına atlıyor ondan sonra kurşun ağabeyime geliyor. 2'inci söylemde de yine tartışma çıkıyor. Ağabeyim bıçak çekince o da silahla ateş ediyor. Katili tanıyordum. Ağabeyimle yakın arkadaştı, aynı semtte oturuyorlardı. Bir cenaze ve katil var. Sadece olayın aydınlatılmasını istiyoruz" dedi.

Editör: TE Bilisim