HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – 3 – 9 Ekim tarihleri arasında Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Kastamonu’da düzenlenen Teakwonda müsabakalarında Tosyalı genç sporcular madalyaları topladı.

Hüsnü Tandoğan Spor Salonu’nda gerçekleştirilen müsabakalara 150’den fazla sporcu katılırken, sporseverler mücadelelere yoğun ilgi gösterdi.

Kata ve Poomse dallarında yapılan müsabakalar sonunda derece elde eden Tosyalı genç sporcularımız madalya ve katılım belgesi ile ödüllendirildi.

Ödüller Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak, Spor Şube Müdürü Dr. Engin Kaya, Kastamonu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Âdem Keloğlu, kulüp temsilcileri, antrenörler ve hakemler tarafından verildi.

Organizasyona Tosya Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde yer alan 13 sporcu ile katılan Teakwondo takımı kadınlarda 4 Erkeklerde 3 sporcu ile madalya kürsüsünde yer aldı.

Yıldızlar Kategorisi Kadınlarda

65 kg Zeynep Ülkü Alkaya 1.

57 kg Zeynep Su Kırıkoğlu 2.

34 kg Hiranur Parlayan 2.

51 kg Elfida Hazal Kumru 3.oldu

Yıldızlar Kategorisi Erkeklerde

65 kg Ceyhun Sarıoğlu 1.

61 Kg Furkan Yazıcı 2.

41 kg Muhammed Emin Karabaş 2. oldu

 Organizasyon sonunda değerlendirmede bulunan Tosya Gençlik Spor İlçe Müdürü İsmail Kesgin’’ 150’den fazla sporcunun Amatör Spor Haftası vesilesi ile yapılan organizasyona Karate kategorisinde 13 sporcu ile katıldık. Antrenörlerimiz Ali Özder ve Münevver Ayşe Özder nezaretinde yetişen sporcu kardeşlerimiz ilçemizi başarı ile temsil ederek madalya sıralamasına girdiler. Antrenörlerimizi ve sporcu kardeşlerimi tebrik ediyorum. İlçemizde Amatör Takımlarımızın altyapısının gelecek adına ümit vadettiğini vurguladı ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Editör: TE Bilisim