Tosya'ya Bağlı Akbük köyünde Yangın: Ev Kullanılamaz Hale Geldi

Tosya'ya bağlı Akbük köyü eski mahallesinde çıkan yangında, 2 katlı bir ev tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi. Yangında yaralı veya can kaybı olmazken, yangının çıkış nedeni araştırılıyor. Olayla ilgili Jandarma ekiplerince inceleme başlatıldı.

Bugün Akbük köyünde eski mahallesinde meydana gelen yangın, büyük endişe yarattı. Yangının 2 katlı bir evde başladığı bildirilirken, yangın kısa sürede büyüyerek evin tamamını sardı. Olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, yangının diğer evlere sıçramaması için yoğun çaba sarf etti.

Tosya Spor Başkanı Sefa Abayın'dan Şok Karar! Tosya Spor Başkanı Sefa Abayın'dan Şok Karar!

Neyse ki, yangında yaralanan veya can kaybı yaşanan bir bilgiye ulaşılmadı. Ancak, evin tamamen kullanılamaz hale gelmesiyle maddi hasarın büyük olduğu belirtildi. Yangının çıkış nedeni henüz netlik kazanmazken, Jandarma ekipleri olayla ilgili detaylı bir inceleme başlattı.

Tosya ilçesindeki Akbük köyünde aşanan yangın, bölge halkı arasında endişe ve üzüntü yarattı. Yetkililer, yangının nedeninin belirlenmesi ve benzer olayların önüne geçilmesi için titizlikle çalışacaklarını ifade ettiler.

Editör: MUSTAFA AĞACIKOĞLU