HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kastamonu’nun Tosya ilçesinde 53 ev, ağır ve samanlığın yandığı köyde geçtiğimiz günlerde incelemelerde bulunmuştu.

Bir dizi programa katılmak için Kastamonu’ya gelen Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Tosya ilçesinde 53 yapının yandığı Yağcılar köyünü ziyaret etti. Köyde vatandaşlarla bir araya gelen Bakan Yumaklı, vatandaşlarla görüştü. Evleri yanan ailelere ’geçmiş olsun’ dileklerini ileten Bakan Yumaklı, istek ve taleplerini dinledi. Çalışmalarla ilgili bilgi alan Bakan Yumaklı, devletin evleri yanan vatandaşların yanında olduğunu belirtti.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın Yağcılar köyü ziyaretine katılan AK Parti Tosya Belediye Başkanı Aday Adayı Fatih Doğramacı yangın zede vatandaşların en önemli isteği olan yanan evlerinin bulunduğu bölgenin toprak kaymasına karşı riskli olduğunu bunun için evlerin talep ettikleri noktaya yapılmasını istedikleri yönündeki taleplerini bakan Yumaklı’ya iletti.

Tosya TSO Heyeti TOBB Hizmet Şeref Belgesi Takdim Törenine Katıldı Tosya TSO Heyeti TOBB Hizmet Şeref Belgesi Takdim Törenine Katıldı

39’u ev 53 bina hasar görmüştü

25 Ekim’de meydana gelen yangında, 230 hanenin bulunduğu Yağcılar köyünde 53 bina hasar görmüştü. 39’u konut, 14’ü ahır ve samanlık olmak üzere toplam 53 bina yandı. Yapılan incelemelerde binaların 44’ünün tamamen yandığı, 7’sinin ağır hasarlı, 2’sinin de az hasarlı olduğu tespit edildi.

Editör: Sedat AĞACIKOĞLU