HABER: MUSTAFA AĞACIKOĞLU

AGD Tosya İlçe Temsilciliği, İstanbul'un Fethi'nin 571. Yıl Dönümünü Kutluyor

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) - Milli Gençlik Vakfı Tosya İlçe Temsilciliği, İstanbul'un Fethi'nin 571. yıl dönümü nedeniyle bir dizi etkinlik düzenliyor. Bu kapsamda yapılan basın açıklamasında, AGD Tosya İlçe Temsilcisi Ahmet Hızlı önemli açıklamalarda bulundu.

Sayın Ahmet Hızlı '' 

Anadolu Gençlik Derneği -Milli Gençlik Vakfı Tosya ilçe Temsilciliği olarak İstanbul’un Fethi Basın açıklamasına Hepiniz Hoş Geldiniz .Ben Anadolu Gençlik Derneği Tosya ilçe temsilcisi Ahmet Hızlı .  “571  sene önce Fatih Sultan Mehmed Han Hazretleri ve güzel ordusu, Âlemlere Rahmet Peygamber Efendimiz ’in “İstanbul mutlaka fethedilecektir! Onu fetheden komutan ne güzel komutan, onu fetheden ordu ne güzel ordudur” müjdesine nail olarak kutlu belde İstanbul’u fethetti. Bu kutlu Fetih, tarihimizin en parlak sayfalarından biri olduğu gibi ayrıca karanlığa gömülen dünya tarihinde de bir dönüm noktası olmuş ve bir çağ kapanarak yeni bir çağ açmıştır” 

İLÇEMİZ DE BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA? İLÇEMİZ DE BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA?


“İstanbul’un Fethi ile kutlu bir müjde zafere, kadim bir hayal ise gerçeğe dönüşmüştür. Tüm dünyadaki mazlumlar umutlanmış, Hakk gelmiş ve batıl zail olmuştur. İstanbul’un Fethi; İslam’ın yani hakkın batıla galibiyetine en güzel bir timsaldir. Yeryüzünde adaletin zulüm karşısında hâkimiyetini perçinlemiştir. İslam’ın Avrupa’daki varlığına teminat olmuştur. Asırlarca insanlara kan kusturan Bizans ortadan kaldırılmıştır. İnanmış bir kumandanın ve onun inanmış askerlerinin karşısında hiçbir engelin dayanamayacağını göstermiştir. Fatih Sultan Mehmed Han Hazretlerini, kutlu ordusunu, şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Anadolu Gençlik Derneği – Milli Gençlik Vakfı olarak; fütuhat ruhunu, fetih aşkını, zulme karşı durma ve zalime engel olma bilincini, her şart altında hakkın yanında yer alma cesaretini toplumumuza ve genç nesillere aktarabilmek umuduyla her sene fethin yıl dönümünde büyük bir coşkuyla Fetih Kutlamaları gerçekleştiriyoruz.” 

Bu vesileyle Siz değerli Basın mensuplarını , Kıymetli Tosyalı hemşehrilerimizi 29 Mayıs Çarşamba günü  İkindi namazından sonra Hacı Dede Caminde ikindi namazından sonra  Kuranı Kerim , Mevlidi Şerif okunup ikramda bulunacağız . Akşam 18:45 te Tosya Müftülük Konferans salonunda İstanbul’un Fethi programını icra edeceğiz . Tüm hemşehrilerimizi davet ediyoruz . Bizleri takip ettiğiniz ve dinlediğiniz için teşekkür ediyorum . Kalın sağlıcakla . ''

Açıklamasında bulunmuştur.

Etkinlikler, İstanbul'un Fethi'nin tarihi ve kültürel önemini vurgulamak amacıyla planlandı. Ahmet Hızlı, basın açıklamasında şunları söyledi: "İstanbul'un Fethi, sadece Türk tarihi için değil, dünya tarihi için de büyük bir dönüm noktasıdır. Fatih Sultan Mehmet'in önderliğinde gerçekleştirilen bu büyük zafer, bizlere inanç ve azmin zaferini göstermektedir."

Hızlı, AGD olarak gençlere bu önemli tarihi olayı anlatmanın ve fetih ruhunu yaşatmanın önemine değindi. "Gençlerimize, İstanbul'un Fethi'nin anlamını ve değerini aktarmak için çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bu etkinlikler, onların milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlayacaktır," dedi.

Editör: MUSTAFA AĞACIKOĞLU