HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

İLÇEMİZ DE BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA? İLÇEMİZ DE BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA?

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçe Belediyesi geçtiğimiz günlerde yaşanan sel felaketi sonrasında ilçenin tüm sokak ve caddelerini tazyikli su ile baştan aşağı yıkadı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, belediye ekipleri, ilçede yaşanan sel felaketi sonrasında caddelerde ve sokaklarda 7 gün boyunca temizlik yaptı.

İlçedeki hemen hemen tüm cadde ve sokakları süpüren ekipler, daha sonra bu bölgeleri tazyikli su ile baştan sona yıkadı.

Toplam 4 araç ve 15 personel ile yürütülen yıkama çalışmalarını koordine eden Tosya Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Mola, "Belediye Başkanımız Volkan Kavaklıgil’in talimatları doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde ilçemizde yaşanan sel felaketi sonrasında cadde ve sokaklarımız çamur ve sel artıkları ile doldu. Önceliğimiz olarak sel felaketinin yaşandığı gece kapanan Tosya-Kastamonu yolunu açmak ve temizlemek oldu. Sonrasında ilçe merkezinde ana caddelerde, sanayi sitesinde ve birçok sokakta Park Bahçeler müdürlüğü, Fen işleri müdürlüğü ve İtfaiye müdürlüğü ortak çalışması ile yıkama ve temizlik çalışması yapıyoruz. Gündüzleri ilçenin merkezi cadde ve sokaklar kalabalık olduğu için yıkama çalışmamızı yapamıyoruz. Bu yerleri geceleri yıkama yapıyoruz. Yaşanan sel felaketinden kaynaklanan sıkıntıları çözmek için gece gündüz çalışıyoruz. Mesai mefhumu gözetmeden çalışmalara katılan belediye personelimize teşekkür ediyorum" dedi.

Editör: TE Bilisim