Tosya’da 300 öğrenci Futbol seçmelerine katıldı

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde yeni kurulan Tosya İdman Yurdu Spor Kulübü futbolcu avında

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

  KASTAMONU (İHA) - Kastamonu’nun Tosya ilçesinde yeni kurulan Tosya İdman Yurdu Spor Kulübü dernek ve federasyon tescillerinden sonra saha ve sporcu seçme çalışmalarına başladı.
Gerekli kuruluş çalışmalarını yerine getirerek ilçede temsilde aktif konuma gelen kulüp bu sezon U11 ve U12 kategorilerinde önümüzdeki dönem liglerde yer alacak.
Kategorilerde yer alacak oyuncu seçmeleri yapan Tosya İdman Yurdu Kulübü, 26 Şubat Pazar günü, Siteler mevkiinde bulunan Sentetik Futbol sahasında kulüp tanıtımı ve oyuncu taraması yaptı.
Kulüp yetkilileri, 2004-2005-2006- 2007-2008-2009 doğumlu gençlerimizin davet edildiği organizasyon tanıtımı bütün okullarda duyurusu yapıldığını belirttiler. Yapılan seçmelere belirtilen yaş gruplarında 300 genç sporcu adayı katıldı. Yapılan seçme çalışmalarına Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin ,İlçe Emniyet Müdürü Kazım Ejder ve Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Zalim katıldı.

Çalışmalar hakkında kısa bir açıklama yapan Kulüp yöneticisi Serkan Ertaş ‘’ Tek amaçlarının ilçede sportif faaliyetlerinin devamını sağlamak olduğunu ve spor kültürünü her aileye yayma çabasındayız. Çalışmaların sonuç ya da günlük başarı odaklı olmayacağını, uzun vadeli sağlam temeller üzerine kurulu bir sistemde olacaktır. İddia ediyoruz ki Kastamonu ve ilçeleri içinde en yetenekli genç sporcular bulunduğu tek ilçe Tosya’dır ‘’dedi.

Seçmeler son olarak genç sporcuların ve Kaymakam Deniz Pişkin’in toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2017, 17:19

Sedat

YORUM EKLE
YORUMLAR
OSMANLI KUAFÖR
OSMANLI KUAFÖR - 2 yıl Önce

sonunda kaymakam bey sahalara indi cok tesekkürler inşalah tosya sporu bal liginde görmek istiyoruz enkısa zamanda kaymakam beye burdan sesle
nmek istedim tosya spor sizlerin sayesinde yükselir inşAllah saygılarımla

SIRADAKİ HABER

banner258

banner256