İşte Tosya Güreş Sahasının Son Durumu

ER MEYDANINA SABOTAJ

İşte Tosya Güreş Sahasının Son Durumu
1 yıldır özenle bakılıp sulanarak gübrelenen Geleneksel Anadolu’nun Kırk Pınarı Tosya Yağlı Güreşlerinin düzenleneceği er meydanına sabotaj düzenlendiği anlaşıldı.

Özel olarak çim kurutucu ilaçlarla güreş sahasına yapılan sabotajın ardından Tosya Belediyesi ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü yetkililerince inceleme yapıldı. Yapılan incelemenin ardından sulamada ve gübrelemede herhangi bir hatanın olmadığı ayrıca çimlerde de bir hastalık bulunmadığı belirtildi. Sadece özel olarak kullanılan çim kurutucu ilaçlarla sabotaj yapıldığı ifade edilirken bölgede bugün itibariyle mevcut durumu korumak için 24 saat boyunca ekipler nöbet tutacak.

Yapılan sabotajın ardından konuyla ilgili araştırma ve soruşturmanın devam edeceği kaydedildi. 

Kaynak: Tosya Belediyesi Basın Bürosu
banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİ
ALİ - 1 yıl Önce

Çarşının göbeğindeki havuz denilen yerde bile su akmazken, küçük su havuzlarının içi doldurulup ucube bir şekilde saksıya döndürülürken, şehirde bir karış çim bulunmayıp olanlarda yanmışken; bir günlük eğlence için bir yıl korunduğunu iddaa ettiğiniz yeri mi konuşuyoruz? Bırakın Allah aşkına güreşi müreşi de Tosya'yı konuşalım. AKP, MHP, ne olursa olsun memleket 15 yıldır bu belediyeciliği hak etmiyor.

mehmetali
mehmetali - 1 yıl Önce

büyük güreş turnovası olacak.dışarıdan gelecek çok.kırkpınardan sonra en büyük güreş olacak diye yansımıştı basına.

SIRADAKİ HABER