Tosya Siyasi Kulislerinde Bomba İddia

Tosya Siyasi Kulislerinde Bomba İddia
banner266

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimi öncesi Tosya Siyasi Kulislerinde Partilerin aday ve meclis üyesi belirleme konusunda yapılan görüşmeleri ilçe siyasi gündemine bomba gibi düştü.

Milliyetçi Hareket Partisinin Tosya’da Belediye Başkanı Adayını Volkan Kavaklıgil olarak açıklaması sonrasında gözler uzun süredir açıklanmayan AK Parti Belediye Başkanı Adayına çevrildi.

AK Parti Belediye Başkan Adaylığı için kamuoyunda üç isim tartışılırken yapılan anket ve temayül yoklamalarında farklı bir ismin ön plana çıktığı iddia ediliyor. Bu iddialar üzerine bu üç adaydan birinin eğer AK Partiden aday gösterilmez ise Bağımsız aday olarak yoluna devam edeceği siyasi kulislere bomba etkisi yarattı.

Son Günlerde siyasi kulislerde konuşulan bir diğer konu ise CHP ilçe teşkilatının Belediye Başkanı Adayı çıkarmayacağı ve Tosya’da İYİ Parti Belediye Başkanını destekleyeceği sıkça gündeme gelmektedir.

Ayrıca son günlerde Ankara kulislerinden gelen bilgilere göre İttifak çalışmaları sonrasında yerelde kafalar iyice karışmış durumda.

Sisli ve puslu bir havada gelişen Tosya siyaseti kimlerin yolunu açacak, kimleri siyasetin tozlu raflarına kaldıracak yakın zamanda belli olacak.

Bize göre bu makamlar halkın takdiri ve isteğiyle verilmelidir şükran ve minnet hesaplaşmasıyla olmamalıdır. Tosya’nın geleceği ego ve hesaplaşmalardan ötürü yanlış kişilere teslim edilmemelidir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son günlerde sıkça gündeme getirdiği açıklaması Tosya Siyasetine de yön vereceği kanaatindeyiz ‘’ Siyasette insanı kibir yıkar. Kendi çıkarlarını davasının üzerinde tutmak yıkar. Milletin sağladığı imkanlarla yapılan hizmetin kerametini kendinde görenlerin bu çatı altında kalma şansı yoktur. AK Parti'de 'ben' yok 'biz' var.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 23:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 6 ay Önce

iyi parti ve chp adayı tosya için daha hayırlı olur sağlam bi vizyonu var.

dağdevren
dağdevren - 6 ay Önce

volkan başkanın adaylığı bomba gibi düştü tosyaya kazım şahinin hiç şansı yok mhp alacak gibi baska adaylardan açiklnsaydı

Salih
Salih - 6 ay Önce

Sonuna kadar iyi parti ve CHP adayını destekliyorum bu alanda bi basın açıklaması bekliyoruz

fehmi
fehmi - 6 ay Önce

şu ana kadar akpye oy verdim belediyecilikte tosyada başarısız diğer ilcelerin akpli baskanlarınin tırnağı olamadı çalısmadı verdigimiz oylar haram olsun belediyecilikte parti değil çalısacak adama verilir bu genc evladımızın bir şansa ihtiyacı var denemekte fayda var inşAllah volkan kardeşimizi destekleyelim bir bakalım samimi konuştu yiğit mert birine benziyo gençlerin yolu açılsın destekliyorum

Kemal
Kemal - 6 ay Önce

Değişimi herkes görücek bu millet salak deyil her şey çok iyi olucak iyi+CHP millet el ele

Aziz ekrem
Aziz ekrem - 6 ay Önce

Bu yazıyı kim yazmış kendi bile inanmamıştır yazdığına neymiş akp de ben yok biz varmış hadi ordan güldürmeyin adamı

fırtına
fırtına - 6 ay Önce

mhp davasından geçmedi birde geç başkanı deneyelim vizyon deyince volkan başkanın vizyonu yeterli şükür niye bu cekememezlik tabi bu genç yasına ragmen buralara kadar geldi mangal yürekli adam boş adam olsaydı genel merkez 5 adayın içinden secermiydi diğerleri zaten 1 yada 2 aday volkan başkanın başarısını alem duyacak konuşmalarını dinleyin ne kadar tevazu sahibi yolu açık olsun

gazi
gazi - 6 ay Önce

aynen


SIRADAKİ HABER