Tosya Siyaseti Bu Yeni Oluşumdan Etkilenecekmi?

Mhp Muhalifleri ve Muhafazakarlar Yeni Parti Kuruyor

Tosya Siyaseti Bu Yeni Oluşumdan Etkilenecekmi?

        
Yurtta Birlik Hareketi Partisi Kuruluyor

Eski İçişleri Bakanı Saadettin Tantan'ın Yurt Partisi, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun kurduğu ve şu an Mustafa Destici'nin Genel Başkanı olduğu Büyük Birlik Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin muhaliflerinin içinde yer alacağı yeni bir siyasi parti oluşumun çalışmalarına başlandığı iddia ediliyor. 
Yeni oluşumun kurulumuyla ilgili ciddi mesafeler alındığı belirtilirken henüz isim üzerinde net bir karara varılmamasına rağmen kısa adı YBHP olan "Yurtta Birlik Hareketi Partisi" isminin kuvvetli bir ihtimal olduğu belirtiliyor.


İŞTE YBHP'de İSMİ GEÇEN SİYASİLER

       Yeni oluşacak partinin kuruluş tarihi olarak 3 Mayıs 2013 yani Türkçülük Gününde düşünüldüğü ve aynı tarihte Ankara'da yapılacak geniş çaplı bir toplantı ile kamuoyuna açıklanacağı ifade ediliyor.

      Siyasi kulislerde dolaşan iddialara göre; Saadettin Tantan, Mustafa Destici, 21. ve 23. Dönem MHP Kastamonu Milletvekilliği yapan Mehmet Serdaroğlu, Koray Aydın, Nazif Okumuş, Halil İbrahim Oral, Kerim Yılmaz, Orhan Sungur, Yusuf Ziya İrbeç, Prof. Dr. Nurettin Güz, Mansur Yavaş, Selahattin Baysal, Ümit Özdağ, Ali Güngör, Nizamettin Sağır, Nail Çelebi, Meral Akşener, Muzaffer Çakmaklı, Hasan Albay, Mustafa Çakıroğlu, Ahmet Çelik, Ömer Ay, Teyfik Diker, Hamit Homriş, Hüsnü Yusuf Gökalp, Settar Kaya, Mesut Türker, Hakkı Şafak Ses, Erdal Sarızeybek, Hamdi Kılıçarslan gibi isimlerin yeni oluşumun kuruluşunda yer alacağı ifade ediliyor.Tosya'da Beklenmedik İstifa


Yeni bir siyasi oluşumunun başladığı bu günlerde Tosya Siyaseti bu oluşumdan nasıl etkilecek? İlçemizde MHP teşkilatında yıllarca aktif bir şekilde 
görev yapan Mahir CIĞA'nın istafasının yankıları sürüyor. Geçmiş dönemlerde aktif olarak siyaset yapan Mahir CIĞA'nın istifası ile acaba ilçemizde de bu yeni oluşumun start çalışmalarımı başladı? sorusunu akıllara getirdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2012, 09:49
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER