MHP, SEÇİM STARTINA TOSYA’DAN BAŞLADI

MHP, SEÇİM STARTINA TOSYA’DAN BAŞLADI

MHP, SEÇİM STARTINA TOSYA’DAN BAŞLADI
MHP Kastamonu Milletvekili ve 25. Dönem Milletvekili Adayı Emin Çınar, MHH Kastamonu Milletvekili adayları Hayati Hamzaoğlu ve Hakan Çetin ile birlikte seçim çalışmasına Tosya ilçesinden başladı. 

  MHP Kastamonu İl Başkanı İbrahim Maşalacı ve MHP Tosya İlçe Başkanı Muvaffak Etyemez ile birlikte Tosya’da ziyaretlerde bulunan MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Tosya İlçe Müftülüğü tarafından kuran kursları yararına düzenlenen kermese ve pilav şölenine katıldı.  Cadde üzerindeki esnafları ziyaret ederek istek ve taleplerini de dinleyen Emin Çınar, Tosya Muhtarlar Derneği Başkanı İhsan Koçgözlü’yü ziyaret ederek muhtarlarla bir araya geldi.

  Hükumetin iktidara geldiği zaman Kastamonu’nun milletvekili sayısının 4 olduğunu ve  milletvekili sayısının şu anda 3’e düşürüldüğünü hatırlatan Emin Çınar, “Bunun nedeni köylerimizdeki sorunla aynı. Çünkü köylerimiz gibi Kastamonumuz da küçülüyor. Sanayi yok, yatırım yok, tarımdan elde edilen gelirle geçinilemez noktaya gelindi. Bunlarin hepsini ortaya koyduğumuz zaman da genç nüfusumuz ekmek kaygısı nedeniyle büyük şehirlere gitti.  Tosya bu hükumet güçlü,  bizim ihtiyaçlarımız noktasında sorunlarımızı çözer diye iki dönemdir iktidar partisine yüzde 72.5 oranında oy veriyor. 12 yıldır tek başına iktidar olan hükumet bunun karşılığında Tosya'ya ne kazandırdı. Diyebiliyor musunuz Tosya kalkındı, biz çok ileriye gittik diye. Yıllardır bahsettiğiniz yol ve kavşak probleminiz yüzünden daha dün iki kişi canını yitirdi. Köylerde içme suyu,  kanalizasyon, sel bentleriyle alakalı sorun aynı” dedi.

  Emin Çınar, şöyle konuştu: “Kastamonu’nun bir milletvekili olarak köylerimizin sorunları bizimde sorunlarımız olduğu için 4 yıllık hizmet sürem içerisinde tüm muhtarlarımıza her 6 ayda bir mektup yazarak Köylerinizle alakalı sorunlarınız neler, ihtiyaçlarınız neler, Milletvekiliniz olarak yardımcı olabileceğim veya yapabileceğim bir şey var mı diye soruyor, Köylerinizdeki problemlerle alakalı beni bilgilendirin takipçisi olayım diyorum. Oy istemiyorum. Bu memleket bizim memleketimiz. Tosya’dan Kastamonu’ya hiç bir vatandaşımız tedavi amaçlı gelmiyor, Çankırı'ya gidiyor. Şöyle bir bakın etrafınıza, komşu vilayetlere, Karabük devlet hastanesini en modern şekilde yapmış, Çankırı yine aynı şekilde peki bizim eksiğimiz ne? Nedenlerini sayacak olursak öncelikle Tosya-Kastamonu arasındaki yol nedeniyle. Hani hükumetin her zaman biz şu kadar yol yaptık, bu kadar duble yol yaptık diye övündüğü yollar neden Kastamonumuzun en büyük ilçesi olan Tosyamıza da yapılmıyor. Tosya halkı birinci kez desteğini verdi, ikinci kez desteğini verdi. Biz memnunuz, Tosyamız gün ve gün gelişiyor, ekonomik olarak ta bir sorunumuz yok diyorsanız söyleyebileceğim bir şey yok, şayet bu gidişattan hoşnut değilseniz artık bunlara yeter demenin zamanı geldi”

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2015, 23:17
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER