HAKKI KÖYLÜ'NÜN 17 ARALIK SORUŞTURMASI VE BAKANLARIN AKLANMASI İLE İLĞİLİ ŞOK AÇIKLAMA

HAKKI KÖYLÜ: "ATTIĞIM İMZANIN VE ALDIĞIM KARARIN SONUNA KADAR ARKASINDAYIM"

 SEDAT AĞACIKOĞLU 
  KASTAMONU (İHA) - Kastamonu'nun Tosya ilçesinde, AK Parti Kastamonu Milletvekili adayları Hakkı Köylü, Metin Çelik ve Murat Demir istişare toplantısı düzenledi. 
  AK Parti ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen istişare toplantısına Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, AK Parti Kastamonu İl Başkanı Av. Halil Uluay, AK Parti Tosya İlçe Başkanı Metin Ekşi, parti yönetim kurulu üyeleri, mahalle ve köy muhtarları, sivil toplum kuruluş başkanları ve partililer katıldı.
  İstişare toplantısında konuşma yapan AK Parti 22.ve 23 dönem milletvekili olan Kastamonu Milletvekili Adayı Hakkı Köylü, "AK parti tabanı ile MHP tabanı çok farklı değil aynı değerleri sahip insanlardan oluşuyor. Acaba diyorum biz kan içiciler demediğimiz için mi Sayın Bahçeli bizle hükümet kurmadı. Ne dedi sayın Bahçeli; 'Anayasanın ilk dört maddesi değiştirilemez' şartı söyledi. Biz sanki farklı bir şey mi söylüyoruz. Biz ne diyoruz; tek devlet, tek millet, tek bayrak, tek vatan dedik bu zaten ilk dört maddeyi kapsıyor. Birde benim için 17 Aralık soruşturma dosyalarını benim akladığım söylendi. Bakanları ben aklamışım denildi. Attığım imzanın her zaman arkasındayım.

Ben bir hukukçuyum. Bakanlarla ilgili dosya bize geldi. Dosya içindeki delillerin tamamı ses kaydından oluşmakta idi. Sonuçta şuna vardık. Bizim kanunlarımız der ki aile içi telefon konuşmaları dinlemek ve kayda almak suçtur der. Bunu dinlemek veya delil olarak kullanmak kanunen delil olarak kullanılamaz. Diyelim ki biz bunları yasak olmasına rağmen delil olarak kabul etseydik ne olurdu. Bir defa şunu açıkça söylemek istiyorum yapılan konuşmalar suç oluşturmuyor.

İkincisi paralel yapı tarafından tahrif yapılmış. Biz buna nasıl itibar edelim. Hukuken itibar edemeyiz. Zaten bu soruşturmayı açan hakimler meslekten atıldı. Emniyet görevlileri de şu an hapiste. Şimdi akla şu gelir bunları meslekten atanlar da sizin hakimleriniz diyebilirsiniz. Ama bunları meslekten atan hakimler 20 senelik kıdemli hakimler. AK Parti 12 senedir iktidarda bu demek oluyor ki bu hakimler bizim aldığımız hakimler değil. Şunu da itiraf edeyim bizim aldığımız çoğu genç hakim de paralelci çıktı. Maalesef öyle oldu. Şu anki durum budur ve karar sizindir. Memleketin geleceği sizlerin elindedir" dedi.
Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2015, 21:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
yaşar türker
yaşar türker - 3 yıl Önce

hakkı bey,madem bakanların masum olduğuna inanıyor.gönderselerdi yargıya,orada aklansalardı.söyledikleri hiç inandırıcı değil.

ilayda
ilayda - 3 yıl Önce

sen aklamış olabilirsin ama millet aklamadı birde seni kimse sevmiyor kastamonuda tosyaya bugüne kadar ne hizmet verdin de oy istedin tosyadan

mehmet orta
mehmet orta - 3 yıl Önce

un eleğinden geçirdin deveyi hakkı bey helal sana..n.f.k.k seni̇n gi̇bi̇lere bahset tari̇h bahset baliğin tirmandiği kavaktan..

ismail çolak
ismail çolak - 3 yıl Önce

her şey tamamda masalarda o yahudi içeceği ne yapıyor

ilayda
ilayda - 3 yıl Önce

attığın imza karşılığı adaylığı kaptın yoksa seni kimse aday göstermeyecekti vicdanen rahatsız olduğun her halinden belli ama açıkça söylemeye cesaretiniz yok halk anladı zaten anlayacağını siz otellerde bunu anlatırsınızda bunun birde öbür dünyası var işte o zaman gerçek hesapgünü

yolcu
yolcu - 3 yıl Önce

lafıla peynir gemisi yörümediği gibi, gökyüzüne merdivenlede çıkılmıyor. tosya/kastamonu yoluna bir el atında yolda gitmek biraz rahatlasın sayın ilgililer.

Aysel cemre
Aysel cemre - 3 yıl Önce

aglamayan cocuga meme vermezler tosyadan kim gittide hizmet istedi hepsi yatıyor gününü gün etmekten başka iş yapan varmı

SIRADAKİ HABER