AK PARTİ TOSYA GENÇLİK KOLLARI SİNAN ZEYBEK İLE YOLA DEVAM DEDİ

Kastamonu’n Tosya ilçesi Ak Parti Tosya İlçe Gençlik Kolları 4.cü Olağan Genel Kongresi yapıldı.

AK PARTİ TOSYA GENÇLİK KOLLARI SİNAN ZEYBEK İLE YOLA DEVAM DEDİ

İHA-TOSYA-SEDAT AĞACIKOĞLU

Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen kongreye Tosya Belediye Başkan Vekili Ali Mutlu, Belediye Başkan Yardımcısı Fazıl Ateş, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri, Ak Parti MKYK üyesi Elif Rabia Toptancı, Ak Parti Kastamonu İl Başkanı Metin Çelik, Ak Parti Kastamonu İl Gençlik Kolları Başkanı Niyazi Keskin, Ak Parti Tosya İlçe Başkanı Metin Ekşi, İlçe Başkan Yardımcısı Naci Küçükmorkoç, parti yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

 

Toplantıya Divan seçimi ile başlandı, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun mesajı okundu. Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Abdürrahim Boynukalın’ın mesajının okunmasının ardından açılış konuşmasını İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sinan Zeybek yaptı.  Zeybek konuşmasında; “Gençlere siyasette yer vermek ustalığın şiarındandır diyen partimizin Tosya ilçemizin 4ncü olağan gençlik kongresine hoş geldiniz. Ak Gençlik zaman bendedir ve mekan bana emanettir şuurunda olan bir gençliktir. AkGençlik kim var hizmette denilince sağına soluna bakınmadan fert fert ben varım diyebilen bir gençliktir. Canların canı uğrunda canı verebilecek kadar gözü kara dertleri sıkıntıları giderebilecek kadar taktik sahibi bir gençliktir. Kıymetli misafirler bu kutsal davada Başbakanımız ve Hocamız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun bir rüyamız var bu rüyayı görmeyen utansın diyerek bin yıllık şanlı tarihimize kısa bir mola diyerek yada nadasa bıraktığımız zaman sürecini yeniden uyandırarak baharda yeşeren tohumcuk misali milletin ümmetin beklediği nesil olarak burada buluşmamıza vesile olan Partimizin Kurucusu Cumhurbaşkanımız ustamız Recep Tayyip Erdoğan’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu kongrede emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hepinizi Allaha emanet ediyor saygılar sunuyorum” dedi.

 

Açılış konuşmasının ardından Gençlik Kolları Faaliyet raporu Sadık Büyük tarafından okundu ve üyeler tarafından ibra edildi. Kongrede konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Fazıl Ateş; “Teşriflerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum . Belediye Başkanımız Sayın Kazım Şahin rahatsızlığından dolayı geçmiş olsun diyor sağlık ve afiyet diliyorum. Kendilerinin selamlarını size iletmekten mutluluk duyuyorum. Kar kış demeden bizlere destek olmak için sıcak evlerinden kalkıp gelen hanımefendiler beyefendiler hoş geldiniz. Ak parti Gençlik Kolları Başkanımız Sinan kardeşimize verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor seçilecek yeni yönetim kuruluna şimdiden başarılar diliyorum.  Ak parti Kurucu Genel Başkanımız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Ak Saray’da 16 tane Türk Devletini temsil eden askerlerimizin Türk Milletinin dünyaya gururla sunduğu Çanakkale Zaferi’nin 100.ncü yılı münasebetiyle 100den fazla devlet başkanını ülkemize davet ederek Türk Milletinin haklı gururunu bizlere en güzel 100.ncü yıl zafer hediyesidir.   Kendilerini şehitlerimizi gazilerimizi ve Türk Halkı adına teşekkür ediyorum. Tabiki belediyecilik meclislerle olur zaten görüyorsunuz görmeyenler düşünsün. Bu vesileyle hepinizi saygıyla selamlıyor Allah’a emanet ediyorum” dedi.

 

 

Ak Parti Kastamonu İl Başkanı Metin Çelik de konuşmasında; Bugün 4ncüsünü gerçekleştireceğimiz Tosya İlçe Gençlik Kongremizin partimize Tosya’mıza hayırlı olması dileklerimle sözlerime başlamak istiyorum. Hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Yine sözlerime başlarken yine çok değerli belediye başkanımız Kazım Şahin Beyefendiye geçmiş olsun dileklerimi buradan Tosya’dan iletmek istiyorum. Acil şifalar diliyorum. Bin önce inşallah kendisi aramızda olacak. Biz büyük bir davanın neferleriyiz. Bu davanın mutlak sona da kesintiye uğramadan aynı kararlılık ve tevazu içerisinde devam etmesi için bu yolda çalışmaya hep birlikte devam edeceğiz” dedi.

12 yılda hedeflerini bir bir gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Metin Çelik,  7 Haziran 2015 seçimlerindeki hedeflerinin Kastamonu’ndan 3 milletvekili çıkarmak olduğunu belirterek partilileri daha çok çalışmaya davet etti. Konuşmaların ardından seçimler yapıldı. Tek liste halinde seçime giren Sinan Zeybek ve ekibi tekrar seçilerek yola devam dedi.
 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2015, 22:42
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER