AK PARTİ KASTAMONU MİTİNGİ

BAŞBAKAN ERDOĞAN KASTAMONU'DA

AK PARTİ KASTAMONU MİTİNGİ
HABERİN GALERİSİ
AK PARTİ

AK PARTİ

              

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta Kastamonu Entegre olmak üzere çeşitli açılışlar yapmak üzere Kastamonu’ya geldi.

 Başbakan Erdoğan,4.Mayıs.2011 Çarşamba günü geldiği Kastamonu’da Nasrullah Meydan’ında kalabalık halk topluluğuna konuştu.

 Başbakan Erdoğan Kastamonu halkına seslendi; 19 Mart'ta Çanakkale şehitliğimize gittik orada öğrendik ki savaşta en çok şehit veren ilimiz Kastamonu olmuş.

CHP bu ülkenin, bu milletin dini değerlerine ardı ardına hakaretler yağdırdı. Eskişehir'de bir sergi açtı CHP'li belediye, camiye, tesettüre hakaret ettiler.

 Bahçeli'de şimdi diyor ki, ‘bu çıkanlar özeldi’ çünkü kendi adamlarının da böyle kasetleri ortaya çıktı. Bu toplumun ahlak değerlerine ters düşenler noktasında herkes Hacı Bektaş-ı Veli'nin ifadesiyle, ‘Eline, beline, diline’ hakim olacaksın. Kemal Kılıçdaroğlu işte böyle bir skandal genel başkanıdır. Yoksa nerde genel başkanlık haddine mi onun....? Böyle bir kaset çıkmasa şimdi Kılıçdaroğlu mu vardı? Millete dil uzattı, kendini uyardık.

 Ancak dün Siirt'te haddi aşarak artık edep dairesini tamamen çiğneyerek, aklı, inancı bir kenara bırakarak mutlak yaratıcımız olan Allahü Teâla'ya dil uzatarak büyük bir saygısızlığa imza attı. Buradan Kastamonu'dan sesleniyorum; Siirt'te karşında beklediğin kalabalığı bulamadın diye bu densizliği yapmaya hakkın var mı....? Bu edepsizliktir, bu yaratana karşı küstahlık, saygısızlıktır. Şahsıma yapılan hakarete bugüne kadar hep katlanıyorum ama yaratana karşı yapılan küstahlığa gülüp geçemem. Nedir bu küstahlık ve haddini bilmezlik? Bizden özür dilemedi, bari bundan dolayı Müslümanlardan, bu milletten özür dilesin. Zerre kadar haysiyeti varsa, bu sözden sonra o koltukta oturmasın. Bu ülkenin yüzde 99'u Müslüman diyeceksin ve mutlak yaratıcılarına hakaret edeceksin. Buradan haddini bil haddini diyorum.

 Biz milliyetçiliği hiçbir zaman ırkçılık olarak ayrımcılık olarak görmedik, milliyetçilik hastane yapmaktır, yol inşa etmektir, şehirlere modern konutlar kazandırmaktır. Milliyetçilik, bu milletin onurunu dik tutmak bu Ay Yıldızlı bayrağı gururla dalgalandırmaktır. 26 Maddelik Anayasa değişikliğini Kastamonu Türkiye ortalamasının üstünde verdiği desteğiyle gerçekleştirdik. Şimdi 12 Haziran'da da bu patlamayı gerçekleştireceğiz, 38 günümüz var, kapı kapı dolaşacağız buna hazır mıyız....?

Erdoğan'ın bu sorusuna tüm Kastamonu halkı evet diyerek cevap verdi.

 Başbakan Erdoğan ardından konuşmasına şu şekilde sürdürdü; Biz halkımıza efendi olmaya değil, biz halkımızın hizmetkarı olmaya geldik. Bizim durumumuz bu. Milli Eğitim bütçesi gerilerdeydi birinci sıraya getirdik. Sıraların üzerine kitapları koyduk, ilköğretimde de ortaöğretimde. Yoksulluk eğitim için mani değil. İlköğretimdeyse  yavrumuz erkek 25 lira, kız öğrenci 35 lira; ortaöğretimde erkek öğrenciye 45 lira, kız öğrenciye 55 lira veriyoruz. Parayı kime veriyoruz.....? Annenin hesabına veriyoruz. Sosyal güvencesi olmayan kardeşlerim müracaatını yapacak ve bunu alacak. Kaç çocuğu olursa olsun mani yok. Bu milletin nüfusunu azaltmak istiyorlar, azaltmak istediler yıllarca. Yaşlı bir Türkiye istiyorlar. Biz de diyoruz ki genç, dinamik, aydınlık bir nüfusla yarınlara yürüyeceğiz.

Bizden önce MHP 45 lira veriyordu üniversiteli öğrencilere. Sevsinler sizin milliyetçiliğinizi. Biz ne veriyoruz; 240 lira ve ne kadar müracaat olursa olsun bursa ve krediye, hepsine veriyoruz. Geçen sene 900 bini buldu verdiğimiz burs. Çıkmış Kılıçdaroğlu ben her eve 600 lira vereceğim diyor, geç o işleri geç. Biz sadece üniversite öğrencisine 390 lira veriyoruz, Mastır öğrencilerine 480 lira, Doktora öğrencisine 720 lira burs veya kredi veriyoruz. Biz buyuz, daha da iyi olacak, yurtlarımızı çoğaltıyoruz, inşallah yurt sorunu da kalmayacak. Daha iyi, daha güzel olacak bütün bunlarla beraber eğitimde bir müjdemiz var; artık kara tahta gidiyor. Kara tahta ilköğretimde, ortaöğretimde kalkıyor. Onun yerine akıllı tahta geliyor ve bu bilgisayar donanımlı olacak. Onunla kalmıyoruz, her çocuğumuza ücretsiz olarak birer tane elektronik kitap veriyoruz. Bu kitap i-Pad'i biliyorsunuz değil mi....? Bunun içine müfredat yüklenecek, öğrenciler sadece i-Pad'i ile derse gidip gelecek. Amerika'da George hangi imkana sahipse, Kastamonu'da ki Ahmet, Mehmet, Hüseyin, Ayşe, Fatma aynı imkana sahip olacak.

 12 Haziran'da da defterin dürülecek bir daha da geri gelmezsin herhalde. İsyan etmesinin, hakaret etmesinin arında bunları görüyor aslında. Ondan böyle davranıyor. Kılıçdaroğlu SSK'nın Genel Müdürlüğünü yaptı. O yılların dili olsa da konuşsa. Benim burada ki bacılarım, kardeşlerim o yılları hatırlarlar; sigorta hastanelerinde kuyrukta azmı bekledik.....?  İlaçlarımızı alabiliyor muyduk.....?

 

 Oradan numarayı alırsın, o gün muayene oldun oldun.. olamadın, muayenehaneye gel derdi. İlacın yarısını alırsın, yarısını alamazsın. Şimdi böyle bir şey var mı.....? Kılıçdaroğlu, batırdın be SSK'yı. Senden öncekiler böyle zarar etmiyordu, her yıl geri gitti, her yıl geri gitti onu da yapamadı gitti Ecevit'ten adaylık istedi. Ama Ecevit demek ki, bunun böyle oluğunu biliyordu ki veto etti adaylığını.

Şimdi SSK'da artık devlet bankası, SSK böyle bir ayrım var mı......? İstediğimiz hastaneye gidiyoruz, ağız diş sağlığı istediğin yere gidebiliyorsun olay bu. Neden.....? Devlet halkı için var ve artık belli bölgelere helikopter ambulanslar yerleştirdik. Yani şehirlerarasında bir sıkıntı olduğunda helikopter ambulanslar gelsin hastaneye götürsünler diye. Hizmetkâr devlet bu işte.

 

Göreve geldik, Cumhuriyet tarihinde ne kadar duble yol yapılmıştı.....? Biz 8,5 senede 13 bin 600 kilometre yol yaptık, bunu 10'la çarpsan biz 79 sene iktidar olsaydık şu anda 136 bin kilometre bölünmüş yol yapardık. Artık hızlı trenimiz var. Ankara, Eskişehir şimdi Eskişehir, İstanbul. Türkiye nerelere kavuşuyor şimdi. Bir de Ilgaz tünelini yapıyoruz. Artık daha rahat ulaşacaksınız; dağları aşmayacak, tünellerden geçeceğiz. Şu anda hizmet defterimizin içinde bunlar var. Bunları da süratle geliştireceğiz.

Önümüzü kesenlere sizler yol vermeyeceksiniz. Çünkü Türkiye hazır, hedef 2023, istikrar sürsün Türkiye büyüsün, hedefimiz bu, bunu başaracağız.

81 vilayetimizde artık üniversiteler var. Dünyanın her yerine koştuk. Sadece Kastamonu'ya 467 derslik yaptık. Okullarımıza 7 bin 55 adet bilgisayar gönderdik. Bütün bunların yanında, süratle inşallah akıllı tahtalarımızı da okullarımıza ihalenin ardından göndereceğiz. TOKİ aracılığıyla Kastamonu'da bugüne kadar 1423 konutu tamamladık ve sahiplerine teslim ettik. Ulaştırmada tarihi hizmetler; 2002 yılına kadar Cumhuriyet tarihinde Kastamonu'da yapılmış bölünmüş yol 47 kilometre. Biz 8,5 yılda 160 kilometre bölünmüş yol yaptık. Yani Cumhuriyet tarihinde yapılanın 3,5 katını biz yaptık' dedi.

Sözlerini tamamladıktan sonra Nasrullah meydanında toplanan halka top top Karanfil atan Başbakan Amasya’daki Miting için Kastamonu dan alkışlar ve dualarla ayrıldı.
hHaber :Açıksöz
sedat

 

banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER