Tosya Devlet Hastanesi’nden Bir Hizmet Daha

Tosya Devlet Hastanesi’nden Bir Hizmet Daha

Tosya Devlet Hastanesi’nden Bir Hizmet Daha
banner255

Yeni hizmet binasının tamamlanmasının ardından ilçe halkına konforlu sağlık hizmeti sunan Tosya Devlet Hastanesi bir ilke daha imza attı.

Çeşitli branşlarda verilen sağlık hizmetinin ardından diş polikliniğinde de hizmet veren Tosya Devlet Hastanesi demirbaşına kattığı Oral Diagnoz diş röntgen cihazı ile diş hastalarına daha iyi hizmet vermeyi planlıyor. Birçok Devlet Hastanesi’nde bulunmayan diş röntgeni ilçemiz için oldukça önemli.  

Diş tedavisi gören hastalar artık farklı hastanelere gitmeden Tosya Devlet Hastanesi’nde diş röntgeni çektirebilecekler ve tedavilerini yaptırabilecekler.  

İlçelerde ve Devlet Hastanelerinde bulunmayan Oral Diagnoz diş röntgen cihazı illerde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde bulunuyor.

 

Oral Diagnoz nedir?

Kişiye özel uygun bir dental tedavi gerçekleştirilebilmesi için, doğru teşhiş ve planlama çok önemlidir. Doğru teşhis ve tedavi için Oral Diagnoz yöntemleri kullanılır.

Ağız içi, ağız dışı muayene ile dikkatlice alınan amnez hastamıza yaklaşımımızı belirler.

Ağız içi ve ağız dışı kameralar, RVG (digital periapikal röntgen), Panoramik röntgen, Sefalometrik röntgen, Volimetrik tomografi, diş çürüğü belirleyici cihazlar, diş canlılığı belirleyen cihazlar yapacağımız tedavi planlamaları için yardımcı olur.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2015, 23:25
banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
arif
arif - 3 yıl Önce

hayırlı uğurlu olsun

SIRADAKİ HABER

banner256