Tosya Devlet Hastanesinde Çocuk Doktoru yokluğuna çözüm aranıyor

YETER ARTIK...

Tosya Devlet Hastanesinde Çocuk Doktoru yokluğuna çözüm aranıyor
banner266

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA)- Kastamonu’nun Tosya İlçesi Devlet Hastanesinde Çocuk Doktoru ile Nöroloji ile Anestezi doktoru olmaması vatandaşları çileden çıkarıyor.

Geçtiğimiz günlerde Tosya heyeti Kaymakam Deniz Pişkin başkanlığında Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulunarak Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha’dan ilçe Devlet Hastanesinde yaşanan Doktor sıkıntısını gündeme getirmişti. Heyette bulanan Belediye Başkanı Kazım Şahin, Ak Parti İlçe Başkanı Metin Ekşi ve Kastamonu Milletvekili Metin Çelik ilçede yaşanan doktor sorununu yetkililere aktardı.

Sağlık Bakanlığında yapılan görüşmelerin olumlu geçtiği ve kısa sürede Tosya Devlet Hastanesine doktor atamalarının yapılacağı Tosya Heyeti tarafından sosyal medyada duyuruldu.

Özellikle 5 aydır 40 bin nüfuslu Tosya ilçesinde Çocuk Doktorunun olması vatandaşları, isyan noktasına getirdiği anlarda yapılan bu açıklamalar özellikle anne ve babaları umutlandırdı.

Tosya heyetinin Ankara ziyareti sonrası Sağlık Bakanlığı Kastamonu ve ilçelerine doktor ataması gerçekleştirdi. Açıklanan listede Tosya ilçesine DOKTOR ATAMASI YAPILMADI.

İlçe nüfusunun ‘%30 çocuk olan bir ilçede çocuk doktorunun yaklaşık 5 aydır olamamasının açıklamasını hiçbir yetkilinin yapamayacağını bilinmekte. Hal böyle iken Kastamonu milletvekillerinin zaman zaman ilçeye yaptıkları ziyaretlerde ‘’Tosya’nın Doktor ihtiyacı Yoktur’’ açıklaması sizce de abesle iştigal olmuyor mu?

İlçede iktidarı ile muhalefeti ile siyaset yapan sayın Ak Parti, Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanları acaba bu sorun sizlerin gündeminde yok mu?

Son günlerde peş peşe seçim yapan Esnaf Odaları ve Sivil Toplum kuruluşları sizler bu soruna nereye kadar kayıtsız kalacaksınız?

Tosya İlçe Sağlık Müdürlüğü ve dahi İlçe Devlet Hastanesi yetkilileri ne zaman ilçenin sağlık sorunlarına çözüm arayacak.

Anne ve Babalarının kucağında çaresiz bir şekilde hastane acil servisinde şifa arayan bebeklerin ve çocukların feryadını ne zaman duyacaksınız?

Sayın Yetkililer Yeter Artık…! Biz bunu hak etmiyoruz.

Siyasetçine, Sivil Toplum Kuruluşlarına yazılı ve görsel basınına ve de dahi İlçe Sağlık yetkililerine sesleniyoruz acil servis önlerinde, hastane kapılarında inim inim inleyen bu çocukların vebalini taşıyamayız.

 ‘’ Ya Bir olacağız bu sorunu çözeceğiz yada başka çare yok yine bir olup bu çocuk doktoru sorununu çözeceğiz''

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2018, 17:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bir anne
Bir anne - 2 yıl Önce

Bir kaç gün önce çocuğum hastalandı çocuk doktoru olmadığı için acilen götürmek zorunda kaldım ve acilin doktoru hiçbir tahlil yapmadan direk ilaç yazdı ve neden çocuk doktoru yok dediğimde ne zaman gelecek dediğimde aldığım küstahca bir cevap emekli olan Hilmi Bey'in biz madur olmamak için emekli olduğu halde işe baslicak bu zamana kadar sabrettiniz azdaha sabredin demesi beni çileden çıkardı ayıp be doktora şiddete karşıyım fakat doktorda doktorluk yapsın çene değil

Hic
Hic - 2 yıl Önce

Burda yaşayanlar insan degilmi bu kadar zormu hastaneye doktor getirmesi insanlık ayıbı bu.en ufak olayda Çankırı Kastamonu ya git.durumu olan var gidemeyen var duyun artık.bu ilçenin en büyük sorunu çözüm bulun

İsimsiz
İsimsiz @Hic - 2 yıl Önce

İnsanda eh yöneticilere ne demeli

Ayşenur erdem
Ayşenur erdem - 2 yıl Önce

İnanın çok mutlu oluruz tosya halkı olarak çocuk doktoru ve diger doktorların gelmesine kızım yanlış tedavi sonucu bronşite yakalanacaktı son anda önledik yazık degilmi . Vebali kimin

MURAT AKKAYA
MURAT AKKAYA - 2 yıl Önce

SADE ÇOCUKMU GÖGÜS DE YOK

ahmet
ahmet - 2 yıl Önce

Hastaneye yapılan emeklere harcanan paraya yazık. Birilerinin ekmeği elinden alınacak diye doktorları rahat bırakmıyorlar. minibüs ve otobüs sahipleri. Kastamonu ya ve Çankırı ya nasıl yolcu getirecekler. Hepsi menfaat derdine düşmüş çocukları kim düşünür. Tosya ya bölge hastanesi yapılacaktı neden yapılmadı. Bunlar engel oldu.

ilayda
ilayda @ahmet - 2 yıl Önce

eğer münibüs şöförleri doktor gelmesini engelliyor siysiler ve bürokratlarda doktor atamasını engeleyenlere karşı doktor atamadı yaptıramıyorlarsa yazıklar olsun derim bırkaın bu münübüs leri filan siyasilerin becerisiksizlğinden gelmiyor doktor geline sormuşlar kzım oyna yerim dar demiş sizinkide o hesap doktor atamsını neden yapamadınız münibüsçüler engelliyor geçn artık kimse yemiyor bunları

Mehmet duran
Mehmet duran - 2 yıl Önce

Selamı aleyküm tosya hemşerimlerim tosyaya neden gelmiyor biliyormusunuz tosyada gezecek bir yer yok geliyon dolaşıyon aynı yer sosyal alışveriş merkez gibi yüzme havuzu gibi park gibi güzel şeyler yok Ankara İzmir Adana Antalya İstanbul gibi güzel şeyler istiyor buraya gelen doktor ve hemşire bunu istiyor Tosya güzel ama gelen yok gelse bile 2_3 ay durar gider hoşçakal

İsimsiz
İsimsiz @Mehmet duran - 2 yıl Önce

Çankırıda da sadece 1 tane avm var tosya kadar anca bir yer önemli olan saydığın şeyler değil oyun var oyun minibüsçüler başhekim herkes işin içinde bizde 1 avm yapalım inan yine gelirler lakin bazılarının çıkarına dokunuyor maalesef yazıklar olsun

Tosyali
Tosyali - 2 yıl Önce

Siz gazeteciler de millet vekillerinin açıklamalarını dogruymus gibi yayinladiniz atanan pratisyen hekimlerin bile neredeyse profesör ilan ettiniz yalan mı siyasetçiler

Y@zar
Y@zar - 2 yıl Önce

Tosya Kastamonu ilinin en güzel ve gelişmekte olan ilçesi bir oyunlar sinsilesi dönmekte kimileri münibüs işletmecileri diyor kimileri başka başka sorunlar yazık be kardeşim olan gene size oluyor

İsimsiz
İsimsiz @Y@zar - 2 yıl Önce

Çıkarına dokundu değil mi münübüsçü


SIRADAKİ HABER