Sağlık Bakanı Mers Virüsü Hakkında Ümrecileri Uyardı

Sağlık Bakanı Mers Virüsü Hakkında Ümrecileri Uyardı

  SEDAT AĞACIKOĞLU 
  KASTAMONU (İHA) – Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Mers virüsü ile ilgili olarak umre ziyareti düzenleyen Diyanet İşleri Başkanlığı ve ilgili kurum ve kuruluşlara gerekli uyarı ve ikazları yaptıklarını söyledi.

  Kastamonu’nun Tosya ilçesinde yapımı tamamlanan 75 yataklı hastanenin açılışını yapan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, açılış töreni sonrasında Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin'i makamında ziyaret etti.

Ziyaret sonrası İHA muhabirinin “Mers virüsü” ile ilgili sorusu üzerine Bakan Müezzinoğlu, ''Arkadaşlar Mers virüsü yaklaşık 1 aydır gündemimizde olan bir konudur. Mers virüsü ile ilgili olarak umre ziyareti düzenleyen Diyanet İşleri Başkanlığı ve ilgili kurum ve kuruluşlara gerekli uyarı ve ikazları yaptık. Mers virüsü konusunda ilgili kurumlara ve vatandaşlara iki önemli uyarıda bulunuyoruz. Bunlardan bir tanesi hastalığın kaynağı olan deve ve deve sütü. Umreciler ziyaretleri sırasında deve çiftliklerine gitmesinler. Ayrıca çiğ deve sütü ikram edilir ise içmesinler. İkinci önemli konu el hijyeni. Vatandaşlarımız ziyaretleri sırasında temizliğe çok önem vermelidir. Sağlık Bakanlığı olarak bunların dışında herhangi bir tedbir almamıza gerek yoktur'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2014, 22:28
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER