ULUSLARARASI TOSYA KÜLTÜR VE PİRİNÇ FESTİVALİ YAPILACAK MI ?

Tosya’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Tosya Kültür ve Pirinç Festivali’nin bu yıl yapılıp yapılmayacağı yönündeki tartışmalara son noktayı Belediye Başkanı Kazım Şahin koydu.

ULUSLARARASI TOSYA KÜLTÜR VE PİRİNÇ FESTİVALİ YAPILACAK MI ?
Tosya’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Tosya Kültür ve Pirinç Festivali’nin bu yıl yapılıp yapılmayacağı yönündeki tartışmalara son noktayı Belediye Başkanı Kazım Şahin koydu.

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin Uluslararası Tosya Kültür ve Pirinç Festivaliyle ilgili tartışmalara açıklık getirdi. Son günlerde Tosya kamuoyunda festivalin yapılıp yapılmayacağı yönündeki tartışmalara değinen Başkan Şahin, festivalin 17.Uluslararası Tosya Kültür ve Pirinç Festivali yapılmacağını söyledi. Başkan Şahin www.tosyahaberleri.com haber sitesi ve Tosya İHA muhabirine yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi, “Festival yapılıp yapılmaması konusunu süreye bırakmıştık.Hatta Belediye olarak biz ve sizler tosyahaberleri.com haber sitesi olarak festival ile ilgili anket çalışmaları yaptınız.Bildiğiniz gibi en son 2013 yılında 15-18 Ağustos tarihleri arasında 16.Uluslararası Tosya Kültür ve Pirinç Festivalini düzenledik.2013 yılında düzenlenen festivale bildiğiniz gibi değerli sanatçı Mustafa Ceceli katılmış idi.

2014 yılında festival çalışmasını başladığımız günlerde bildiğiniz gibi Soma Maden faciası meydana geldi.Festival tertip komitesi acilen toplanarak acıların yaşandığı bu günlerde festival yapılmamasına karar verildi.Bizlerde Belediye olarak 2014 yılını yatırım yılı olarak ilan ederek hızlı bir şekilde yıllardır yapılmayan altyapı çalışmalarına hız verdik. Süreç içerisinde bu iptal ile ilgili olarak çok şey yazıldı-Çizildi. Konuşuldu.Ama bu günlere gelindiğinde çarşı içinde çevre düzenlemesi ve altyapı çalışmalarına bakıldığında vatandaşlarımız Belediyemize hak veriyor.
Gelelim bu yıl ki 17.Uluslararası Tosya Kültür ve Pirinç Festivaline yaptığımız anket ve kamaoyu çalışmalarında vatandaşlarımızın % 60 festival yapılmasın derken %40 yakın kısmı festival yapılmasını istedi.Bizler Belediye ve festival tertip komitesi olarak şu karara vardık.2015 yılında 17.Uluslararası Tosya Kültür ve Pirinç Festivali sanatçı ve konser boyutunda yapılmayacak .Fakat Sünnet şöleni ve Anadolu Kırıkpınarı olarak tabir edilen Tosya Güreşleri yapılacak.Bununla ilğili maddi ve manevi tüm hazırlıklar organize edilerek çalışmalar tamamlanmıştır. 1 veya 2 geceliğine verilen konserlerde harcanan büyük maddi harcamaları iptal ederek bunları yatırımı devam eden ve ilçemize çok şeyler kazandıracak çalışmalara aktarmayı ve tamamlamayı hedefliyoruz''dedi.Başkan Şahin ''Festival eğlence boyutunda iptal olsada bizler yinede yaz aylarında küçük çaptada olsa eğlence boyutunda kültürel faaliyetler ve çalışmalar yapacağız.Halkımızın Belediye ve festival komitesi olarak almış olduğumuz bu kararı anlayışla karşılayaçağına inanıyoruz''dedi

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2015, 23:54
banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet mehmet
ahmet mehmet - 3 yıl Önce

anket sonuçlarını yanlış yazmışsınız %52.8'i festival yapılsın , ve % 20.06 sı festival yapılmasın, %1,21 i fikrim yok, %19.98' yatırım yapılsın, %5,84'ü de belediye kültür hizmeti versin demiş.bu demek oluyorki sayın başkan anketi yanlış yorumlamış bence bu oranlara göre kararını tekrar gözden geçirmeli birde sayın başkanın maşAllahı var her açıklamada son noktayı koyuyor. bu anket yanlış yorumlandığına göre nokta yanlış olmuş arada virgülde kullanmak gerek.

mehmet
mehmet - 3 yıl Önce

sayın başkan ankete yanlış bakmış anket sonuçları şöyle %53.06 festival yapılsın, %20,03 festival yapılmasın, %1,2 fikrim yok ,%19,87 yatırım yapılsın , %5,42 kültür hizmeti verilsin demiş.(öncelikle festivalde bir kültür hizmeti zaten adıda kültür ve prinç festivali) bu sonuçlara bakınca sayın başkan anket sonuçlarını yanlış bakmış ve bunun sonucunda yanlış karar vermiştir.ve maşAllahı var her konuda nokta koyduğu gibi bundanda nokta koymuş ama ankete yanlış baktığına göre noktayıda yanlış koymuş oluyor bu nedenle arada virgül kullanmasını tavsiye ederim.ayrıcaa festivallerde sanatçılara çok para veriliyor maliyeti çok biz yapmayalım diyor neden tosyada ilk beediye başkanı seçileceği zaman düğün salonunda ankaradan gelen misafirlerini göstererek festivalin doayenleri burada çok daha iyi festivaller yapacağız demiş saygılar.(bu ikinci yorumum umut ediyorum yayınlanır)

mert
mert - 3 yıl Önce

maliyetler mi trilyonluk asfalt tesisi var kurulumu bi maliyet araç filosu bi maliyet hani asfalt serme araç filosu yok. asfalt nerde belediyede yok. parke var asfalt a firmasından teymin ediliyor ve gelişi güzelde seriliyor greyderle sonra basınçsız normal silindirde gezeliyor tamam asfaltlandı yollar hayırlı olsun yârin çukurlar oluşur öylee gider. asfalttın ömrü parkeden daha fazla ama maliyetler. yani belediye plansız projesiz gidiyor.

sinan
sinan - 3 yıl Önce

maliyetler mi ??? çarşı içerisinin planını projesi çizilip çevre ve şehircilik bakanlığına başvurulmuş mu hibe alınmış mı hayır plansız projesiz yaptılar maliyetlerinde lafını yapmayacak çankırı da gittiyseniz caddeler hep değişir . ve gördüyseniz bu cadde çevre ve şehircilik bakanlığının hibesi ile yapılmıştır yazar. orada ak parti tosya da ak parti yatırım diyonuz talep etmiyonuz üst makamlardan planlı.

murat
murat - 3 yıl Önce

sayın başkan sizin yatırım dediğiniz kaldırım taşı ve asfalt dökmek den ibaret olsa gerek onları başka ilçelerde bir haftada yapıyorlar. bunlar için iptal etti iseniz festivali yazıklar olsun ne diyelim...

truva
truva - 3 yıl Önce

desenize bu senede millet yine eğlence için taşköprüye taşınacak, taşköprüde olmasa tosya ne yapardı bilinmez ...

seda
seda - 2 yıl Önce

Bahaneler bahaneler

SIRADAKİ HABER