TOSYA TİYATRO KULÜBÜ ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Gençlerin sosyal becerilerine geliştirmek ve sosyal aktivite sağlamak amacıyla kurulan Tosya Tiyatro Kulübü sahne çalışmalarına başladı.

TOSYA TİYATRO KULÜBÜ ÇALIŞMALARINA BAŞLADI


Tosya Tiyatro Kulübü, Tosya Halk Eğitim Merkezi ve Tosya Halk Kütüphanesi arasında işbirliği protokolü imzalanarak açılan tiyatro kursunda kursiyerler sahne çalışmaları başladı.

İlçemizde 80 kişinin başvuru yaptığı tiyatro kursunda yeteneklerini ön plana çıkarmak ve oyuncu olmak isteyen gençler kurstaki ilk sahne denemelerini yaptı.  Tosya bir ilke imza atılarak açılan tiyatro kursuna gençler yoğun ilgi gösteriyor. Tiyatro hocası Mehmet Bakar tarafından verilen kursta gençler hem eğleniyor hem de oyunculuk eğitimi alıyor.

Oyunculuk hakkında teorik eğitim alan gençler öğrendiklerini tatbik etmeye başladı. Dün ilk sahne deneyimlerini kısa skeçlerle gerçekleştiren gençler öğrenirken eğlendi.  Sahnedeki ortamın çok farklı olduğuna dikkat çeken gençler; “Tiyatro kursuna severek katılıyoruz.  Kursta teorik olarak öğrendiklerimizi bugün uyguluyoruz. Bugün sahne çalışmalarına başladık. Çok eğlenceli, eğlenerek oyun çıkarıyoruz.  Tiyatro kursundaki ortam çok farklı, burada öğrenirken eğleniyoruz.  Oyun çıkarmak için çalışmalarımız devam ediyor, emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz” şeklinde duygularını dile getirdi.  

Tosya’da kurs vermekten duyduğu memnuniyeti dile getiren tiyatro hocası Mehmet Bakar; “Tosya’da tiyatro kursu vermekten büyük mutluluk duyuyorum.  Kültürel ve sosyal anlamda böyle bir kurs Kastamonu ilçelerinde ilk defa sadece Tosya’da açıldı. Kursumuza talep yoğun, çok yetenekli gençler var. Bugün ilk sahne deneyimini yaptık, gençler çok başarılı. Oyun çalışmalarımız devam ediyor, kursla birlikte provalara da başlayacağız, yakın bir zamanda ilk oyunumuzu sahneleyeceğiz” diye konuştu.  Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2016, 20:23
YORUM EKLE
banner226
SIRADAKİ HABER