Yaren meclisinde bu hafta ocağı İşadamı Mahmut Kuz yaktı.

Yaren meclisinde bu hafta ocağı İşadamı Mahmut Kuz yaktı.


Yaren meclisinin baş ağası olan Fatih Lepeci ve küçük ağa Metin Büyükdeğerli davetlilere hoş geldiniz sefalar getirdiniz, yaren meclisimizi şereflendirdiniz dedikten sonra Müzik Öğretmeni Erol Sevdi’nin müzik eşliğinde açılış ve karşılama töreni yapıldı. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise yöremize has halk oyunları, musiki söyleşileri ve orta oyunları oynandı. Yemek ikramında bulunuldu. Yaren ağaların sergilediği orta oyunlar konukların bir hayli dikkatini çekti. Yapılan orta oyunlarında unutulmaz anlar yaşandı.

Gece yarısına kadar süren davetin bitiminde baş ağa Fatih Lepeci davetlilere, katılımlarından dolayı teşekkür ederek yaren kültürünü yaşatmak için çalıştıklarını söyledi.

Misafir ağa Mahmut Kuz ise konuşmasında “ Her yıl bu etkinliklere katılıyorum sıcak ve samimi bir ortam emeği gecen bütün yaren ağalara teşekkür ediyorum, ocağınız daim olsun” dedi.

Gece yarısından sonra misafirler geleneksel Cezayir Marşı eşliğinde uğurlandı.

banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nimetullah Koç
Nimetullah Koç - 2 yıl Önce

MaşAllah ne güzel anlamlı bir gelenek Hayırlı mübarek olsun Hacı Mahmut kuz abimiz Türk milletinin ortak değerlerine önem veren bir hacı abimiz hizmetleriniz daim olsun Türk dünyasına yayılması ve örnek olması temennisi ile Selam ve dua ile

Alibey GÖR
Alibey GÖR - 2 yıl Önce

Yaren meclisindeki ocağın bu yılki etkinlik çok güzeldi. Bu tür kültürel faaliyetlerin birlik ve beraberliğimizin daimi olması sebebiyle devam ettirmek ve yaşatmak için her yıl düzenlemek ve katılmak dileğiyle, emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

Dursun. Alaca
Dursun. Alaca - 2 yıl Önce

Başta hacımahmut kuz abimiz olmak üzre tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz. Rabbimiz mazardan sallasım uenisini evladı sadakatı yarenler olarak yapmayı nasip etsin. Ayrıca yerverdiği için de tosyahabere teşekkür ederiz ankaradan saygı ve selamlarla aeol

Aydın Bilgi
Aydın Bilgi - 2 yıl Önce

Başta Hacı Mahmut abim ve said kardeşimiz olmak üzere bize unutulmaz bir gece yaşatan yaren ağalarımıza ve yaren kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Rabbim razı olsun.

Tuncer koç
Tuncer koç - 2 yıl Önce

Emeği gecen bütün yaren ağalara teşekkür ediyorum, ocağınız daim olsun inş ALLAH RAZI OLSUN

aydın bilgi
aydın bilgi - 2 yıl Önce

Başta Hacı Mahmut abim,said kardeşim,yaren ağalarım ve yaren kardeşlerimizden RABBİM razı olsun.

SIRADAKİ HABER