YALNIZ YAŞAYAN YAŞLI ADAM YENİ YILA HAYATLA-ÖLÜM ARASINDA GİRİYOR

YALNIZ YAŞAYAN YAŞLI ADAM YENİ YILA HAYATLA-ÖLÜM ARASINDA GİRİYOR

 Sedat Ağacıkoğlu
KASTAMONU (İHA) - Kastamonu'nun Tosya ilçesinde Demirciler çarşısında 20 m2 evde yalnız yaşayan adam dondurucu soğukların hakim olduğu yeni yıla hayatla-ölüm arasında giriyor.

Mehmet Döver ismindeki 70 yaşında ki yaşlı adam tek odalı evde yeni yıla elektrikli battaniyenin altında yalnız girmeye hazırlanıyor. Eşinden ayrılmasının ardından yalnızlığa terk edilen Mehmet Döver aynı zamanda şeker hastası. Yaklaşık 20 yıl önce ilçe merkezinde kiraladığı tek oda evinde yaşam mücadelesi veren Mehmet Döver devletten aldığı yaşlılık maaşı ve komşuların yardımlarıyla hayatına devam ediyor.

Kış şartlarının ağır geçtiği ilçede havanın dondurucu soğuğunda elektrikli battaniye ile ısıttığı yatağında yaşam mücadelesi veren Mehmet Döver’in tek odalı evinin görünümü çöp evden farksız. Daracık merdivenden çıkılan evde ilk göze çarpan kısım mutfak. Pencerenin önüne koyduğu sehpayı mutfak olarak kullanan yaşlı adam üşümemek için vaktini yatakta geçiriyor. Evinde suyu olmayan Mehmet Döver kişisel ihtiyaçları için kullanacağı suyu da sokaktaki çeşmeden getiriyor.

Sosyal Yardımlaşma Vakfı yurdundan gelen sıcak yemekle hayatını devam ettirmeye çalışan Mehmet Döver her zaman olduğu gibi yeni yılı yine yatağında karşılıyor.  

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2015, 21:31
banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
merhaba
merhaba - 2 yıl Önce

çocukları ailesi nerededir kimdir neden bu durumda... soru sorararak video çekimi olsa daha faydalı olurdu bu arada tosya zenginleri zekat fitre hayır yapacak yer arıyorlardır umarım görürler

YUSUF ÇATALOGLU
YUSUF ÇATALOGLU - 2 yıl Önce

huzur evi̇ yaptilar huzur evi̇ne götür selerya başunami yapildi orasi?

SIRADAKİ HABER