Yaban Domuzları İlk Mesailerine Başladı

Yaban Domuzları İlk Mesailerine Başladı

Geçtiğimiz yıl bağ, bahçe ve çeltik tarlalarını talan eden yaban domuzları bu yıl mesailerine erken başladı.  Bağ bahçe ekimine başlayan çiftçilerin domuz korkusu da başladı. Ürünlerini nasıl koruyacaklarının hesaplarını yaparken görülen domuz sürüsü bir anda tedirgin etti.

Geçtiğimiz akşam bağdan ilçe merkezine gelmekte olan bağ sakinleri yolda karşılaştıkları domuz sürüsünden hayretlerini gizleyemedi. Daha yatsı vakti bile olmadan saat 20.40 ta yola çıkan domuzların hedefi Metal Sanayi Sitesi’nin (Çıraklık Eğitim Merkezi) arka tarafında kalan bağlar oldu.

 Yolda arabanın geldiğini gören ve ışığa aldırmadan yolun karşısına geçmeye devam eden yaban domuzları arabanın yoldan geçmesine izin vermedi.  Karşıya geçen domuz sürüsünden 16 adet yaban domuzu sayabilen bağ sakinleri domuz sürüsünün yolu boşaltmasından sonra yollarına devam edebildi.

Ekimlerin başlamasıyla birlikte bağ ve bahçelere inen domuz sürüleri bağ sahiplerinin can ve mal güvenliğini tehdit etmeye başladı. 

Yetkililere seslenen bağ sahipleri; “bağlarda can ve mal güvenliğimiz yok.  Daha yatsı bile olmadan domuzlar bağlara geliyor. Hava kararınca evden dışarı çıkamıyoruz. Bağın içine gidemiyoruz. Domuzlar insandan kaçmıyor. Bize saldıracağından korkuyoruz. Ektiğimiz sebzeler geçtiğimiz yıl gibi önlem alınmazsa talan olacak, ürün alamayacağız. Artık bağlarda can ve mal güvenliğimiz kalmadı” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2015, 23:14
banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Kabak
Mustafa Kabak - 3 yıl Önce

bu bisey mi? bizim iki ayakli domuzlar oy icin sehirlerde dolasiyor gunduz vakti!

bağcı
bağcı - 3 yıl Önce

kökünü kazımak için sürek avı yapılacak, bu kadar basit yani.. ilgili kurum yaptırırsa yani...

SIRADAKİ HABER