Vali Yaşar Karadeniz Gazi Fırat Zorba'yı ziyaret etti

Vali Yaşar Karadeniz Gazi Fırat Zorba'yı ziyaret etti

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) –Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz Tosya ziyareti esnasında bir programda karşılaştığı Mucize Gazi Fırat Zorba ile kısa süreli sohbet etti.

Vali Yaşar Karadeniz Tosya ilçesine yapmış olduğu ziyaret sırasında katılmış olduğu bir düğün programında Gazi Fırat Zorba ile kısa süreli sohbet ederek sağlık durumu hakkında babası Hüseyin Zorba’ dan bilgi aldı.

‘’DÜNYADA BİR İLK VE MUCİZEVİ BİR HAYAT’’

Babası Hüseyin Zorba Vali Yaşar Karadeniz’e Fırat Zorba’nın yaralanma olayını ve sonrasını anlatırken Vali Karadeniz gördüğü ve duydukları karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Baba Zorba ‘’ Oğlum Fırat Zorba 7 Haziran 2009 tarihinde, Şırnak kırsalında PKK’lı teröristlerin açtığı ateşle başından vuruldu. Yapılan ilk müdahalenin ardından ambulans uçak ile GATA’ya getirildi ve tam 111 gün komada kaldı. Bu süre içerisinde defalarca ameliyata alındı, beyninin hasarlı kısmı vücudundan ayrılarak yaşatılmaya çalışıldı. Dünyada bir başka örneği olmayan Gazi Fırat Zorba beyninin 3’de ikisi alınmış şekilde yaşamını sürdürmektedir’ ’dedi.

 Gazi Fırat Zorba Vali Yaşar Karadeniz’e dönerek ‘’ Ben bu vatan için sizler için savaştım. Vatan canım sana feda’’ dedi. Vali Yaşar Karadeniz Fırat Zorba’ya vatan için yapmış olduğu mücadeleden dolayı devlet olarak Gazilerimiz her zaman minnet ve şükran duyduklarını ifade ederek en kısa zamanda Gazi Fırat Zorba’yı evinde ziyaret edeceğini söyledi.Sedat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner258

banner256