VALİ ERDOĞAN BEKTAŞ TOSYA'DA KAVŞAKLARLA İLGİLİ AÇIKLMALARDA BULUNDU

Kastamonu’nun Tosya ilçesi Suluca köyü mevkiinde meydana gelen trafik kazası sonrasında 1 vatandaşın ölmesi sonucu köylü vatandaşlar D-100 kara yolunu trafiğe kapatmışlar idi.

VALİ ERDOĞAN BEKTAŞ TOSYA'DA KAVŞAKLARLA İLGİLİ AÇIKLMALARDA BULUNDUTosya Suluca köyü nüfusuna kayıtlı Hüseyin Şanlı’nın ölümü ile sonuçlanan kaza sonrasında köyde gergin dakikalar yaşanmış ve vatandaşlar D-100 kara yolunu trafiğe kapatmıştı. Tosya kaymakamı ve ilçe jandarma komutanının uzun süre uğraşmaları sonucu ve Vali Erdoğan Bektaş’ın köye cenazeye geleceğini söylenmesi üzerine kara yolu araç trafiğine açılmıştır.


Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş ve beraberindeki heyet bugün öğlen saatlerinde Tosya Suluca Köyüne giderek kazada hayatını kaybeden Hüseyin Şanlı’nın cenaze törenine katıldı.

Cenaze töreni sonrası kaza yerinde incelemelerde bulunan Vali Bektaş Suluca köyü muhtarı ve ileri gelenlerle kısa süreli bir istişare yaptılar. Karayolları İl müdüründen bilgi alan Vali Bektaş Suluca Köylülerinin olurunu alarak önümüzdeki hafta Suluca köyü içinden geçen D-100 karayolu üzerinde vatandaş ve araç trafiğini güvenliğini sağlayacak çalışmaların başlatılması talimatını verdi


Vali Erdoğan Bektaş Suluca köyündeki incelemelerinden sonra Tosya’ya geçerek burada sık sık kazaların meydana geldiği Çorum kavşağı, Çankırı kavşağı ve Yeni sanayi kavşağın da incelemelerde bulundu ve yetkilerden bilgi aldı.

Vali Erdoğan Bektaş yapılan incelemeler sonunda Tosya’dan ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2014, 20:01
banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman Nuri Ünal
Osman Nuri Ünal - 5 yıl Önce

Sayın Valimiz, her fırsatta Tosya daki kavaşakları inceliyor,Yapılan bu incelemelerden dolayı, Kendisine ve Yanında inceleme yapan Tosya heyetine teşekkürün bir borç biliriz.

Okuyucu
Okuyucu - 5 yıl Önce

anca inceliyor zaten kendileri laf var icraat yok illa ailenizden yada yakınlarınızdan birine bişey olduğu zaman anlarsınız bunu duyarsız milletin insanları

reiss
reiss - 5 yıl Önce

vali hangi yolu kullanıyor bilmem ama kastamonu tosya arasını kullanmadığı kesin...ılgaz tarafından gelip gittiği kesin ee hastalar niye tosya kastamonu yolunu çekiyor o zaman... çift şerit değil virajlı sıkıntılı bir yol.

,,,,,
,,,,, - 5 yıl Önce

Giden gitti !neye yarar uğraşıyormuş gibi görünmek

SIRADAKİ HABER