Tosya’nın Köylerinde Çiftçi Eğitim Toplantıları devam ediyor

Tosya’nın Köylerinde Çiftçi Eğitim Toplantıları devam ediyor

Tosya’nın Köylerinde Çiftçi Eğitim Toplantıları devam ediyor


HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

  KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesi Yukarı Kayı Köyü'nde, İlçe Gıda tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından çiftçi eğitimleri kapsamında çiftçi eğitim toplantısı düzenlendi.

Çiftçi eğitim toplantısına; İlçe Müdürlüğü teknik personelinden Ziraat Mühendisleri; Yakup Yırtıcı, Göker Çelebi, Ümmü Butgül ve Ziraat Teknikeri Kadir Çavdar katıldı. Köy kahvesinde yapılan toplantıya genç çiftçilerden ziyada yaşlı ve tecrübeli çiftçilerin katılması İlçe Ziraat odası teknikerlerinin dikkatini çekti.

Düzenlenen eğitimde; genel bağcılık, bağ hastalık ve zararlıları ile mücadele, toprak analizi ve numune alımı, tarımsal desteklemeler ve tarım ürünleri sigortası gibi konularda bilgiler verildi.

 Ayrıca çiftçiler için hazırlanmış olan bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.Toplantı çiftçilerin sorularının cevaplandırılmasıyla sona erdi.Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2017, 23:37
banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
?
? - 2 yıl Önce

genç çiftçilerden ziyada yaşlı ve tecrübeli çiftçilerin katılması İlçe Ziraat odası teknikerlerinin dikkatini çekti? başka neyidividile sedat bey?

SIRADAKİ HABER